AXOR MyEdition_Glass Concept: do koupelny se stěhuje kus české skleněné tradice

Sen každého architekta o individualizaci

Vložil
Tisková zpráva
27.10.2021 13:45

S AXOR MyEdition můžete mít baterie podle vlastního přání

Za designem kolekce AXOR MyEdition stojí studio Phoenix Design se sídlem ve Stuttgartu. Zvláštní znamení: neutrální montážní destička, která umožňuje použít na baterii individuálně zvolený materiál. „Na konci vývoje pak stojí personalizovaný výrobek přinášející inspiraci,“ vysvětluje Andreas Diefenbach, hlavní partner studia Phoenix Design.

S podporou odborníků na materiál je důležitý vlastní názor a pohled zákazníka: „Vzpomínka na určité setkání, na náladu, zážitek, místo, po kterém toužíme, nás inspiruje k určitému materiálu, který nám zde toto místo připomíná. Tak se kus světa  materializuje ve vzhledu individuální baterie “, říká Anke Sohn, vedoucí oddělení marketingu značky AXOR.

AXOR MyEdition_Glass Concept/Bohemia Crystal – baterie s destičkou z českého skla

„AXOR MyEdition_Glass Concept je potencionálně dalším rozšířením kolekce AXOR MyEdition. Konceptem chceme nabídnout našim zákazníkům možnost další individualizace v koupelně s využitím českého skla v kvalitě Optiwhite jako ušlechtilého a hygienického materiálu. Zároveň skleněnými plochami umíme poskytnout architektům a designérům novou platformu pro hru s interiérovým osvětlením. Petra a Larsa jsme oslovili jako experty práce se sklem. Díky svým realizacím mají výborné kontakty na sklářské dílny v Severních Čechách, kde má sklářské řemeslo tradici již po několik století.“

Ladislav Grebec, jednatel Hansgrohe CS Brno

„Všeobecně můžeme říct, že náš design je inspirovaný starými technologiemi řezání skla pomocí řezů, které odrážejí světlo téměř ze všech úhlů. Tato hra světla a odrazů mu dodává vlastnosti diamantu. Na to jsme použili nejčistší a nejprůhlednější optické sklo bez jakékoliv barvy a bez bublin.

Peter Olah & Lars Kemper

0 komentářů
přidat komentář

Související články