Moderní luxus v hlavním městě Dánska

Villa Copenhagen

Vložil
Tisková zpráva
26.05.2022 16:10
Hansgrohe CS s.r.o.

Jakmile hosté projdou neobarokní fasádou vily Copenhagen, ocitnou se ve světě uvědomělého, moderního luxusu s naprosto mimořádnou atmosférou. Tento hotel se 390 pokoji, který se nachází v bývalé budově dánského poštovního a telegrafního úřadu z roku 1912, signalizuje „novou sociální scénu“ dánského hlavního města. Nabízí tak uvědomělý, dostupný luxus, doplněný o intuitivní a osobní servis. Zapojením cílů OSN udržitelného rozvoje do celkové strategie přebírá hotel odpovědnost za svůj vliv na planetu. To je důvod, proč byly pro koupelny vybrány úsporné a trvanlivé produkty AXOR. Dalším důvodem je bezesporu estetický aspekt.

Koncept vily Copenhagen vypracoval tým londýnského studia Universal Design Studios. Pokoje ve vile jsou koncipovány tak, aby poskytovaly chvíle pro únik a zpomalení a zároveň propojení s krásami Kodaně. Ručně vyrobené zellige dlaždice, vnitřní okno ze strukturovaného skla a mramorová umyvadla vyrobená na míru jsou doplněny bateriemi AXOR s povrchovou úpravou chrom a kartáčovaný černý chrom, exkluzivní povrchovou úpravou AXOR Finish Plus: „Pro kolekci AXOR Montreux jsme se rozhodli, protože jsme hledali produkt, který bude zprostředkovávat tradiční pocity, ale přesto bude moderní, především svým černým chromovaným povrchem,“ říká Richard McConkey, interiérový architekt, Universal Design Studio.

AXOR x Shamballa Jewels

Zvláštní pozornost si zaslouží na míru vyrobené umyvadlové a vanové baterie AXOR Montreux v osmi hotelových apartmá Shamballa. Apartmány navržené luxusní dánskou značkou Shamballa Jewels, zprostředkovávají atmosféru luxusní útulnosti, uvolněného klidu a napínavého kontrastu. U koupelen tým Shamballa úzce spolupracoval s AXOR Signature, službou pro individualizaci produktů značky AXOR; cílem bylo vyvinout pro baterie rukojeti osazené drahokamy v podobě dvojitého blesku, symbolu Shamballa. Rukojeti jsou osazeny rubínem a safírem, které označují horkou a studenou vodu. Jsou vyjádřením individualizace značky AXOR a dávají perfektně vyniknout osobnímu luxusu. „Značka AXOR byla k našim téměř nerealizovatelným nápadům velmi vstřícná a přistupovala k nim svědomitě a odpovědně. Velmi pomohlo, že jsme tady měli tým z Německa, který nám od začátku pomáhal s technickými aspekty, výrobou prototypů a kvalitou. Ráda vzpomínám na celou spolupráci se značkou AXOR,“ říká Olga Krukovskaja, architektka, Shamballa Jewels.

Všechny baterie AXOR ve vile Copenhagen pomáhají hotelu k dosažení jeho vysokých cílů udržitelného rozvoje. Značka AXOR dokonce vyvinula speciální sprchový systém, který je vybavený úspornou technologií EcoSmart. „Ve Skandinávii platí – právem – velmi přísná omezení pro průtok vody, která jsme museli v projektu dodržet. Značka AXOR nám se splněním těchto kritérií pomohla,“ říká Richard McConkey. Takováto úsporná opatření zážitek hostů nijak nenaruší, naopak ho dokonce ještě povýší. A to je přesně to, čím se uvědomělý luxus vyznačuje. Radostí ze života, inkluzí a udržitelností. Villa Copenhagen perfektně ladí s městem, jehož jméno nese – a které byste si neměli nechat ujít.

AXOR vyvíjí a vyrábí ikonické objekty pro luxusní koupeny a kuchyně. Ve spolupráci se světově proslulými designéry – mimo jiné Philippem Starckem, Antoniem Citterio, Jean-Marie Massaudem a Barber Osgerby – vznikají produkty AXOR v rozmanitých stylech. Všechny baterie, sprchy a doplňky AXOR splňují nejvyšší kvalitativní standardy. AXOR svou kvalifikací dalece přesahující jeho vlastní produkty inspiruje a probouzí představivost architektů, interiérových designérů i milovníků designu. Ti spolu s AXOR vytváří prostory odrážející jedinečnou osobnost uživatelů. Jako progresivní značka skupiny Hansgrohe se AXOR věnuje vývoji nezaměnitelných produktů a jejich vysoce kvalitní výrobě.

0 komentářů
přidat komentář

Související články