Hansgrohe CS Brno slaví 25 let na trhu

Vložil
Tisková zpráva
02.10.2020 11:00
Hansgrohe CS s.r.o.


Hansgrohe CS, s. r. o., dceřiná společnost předního německého výrobce koupelnových baterií a sprch, slaví v letošním roce čtvrtstoletí na českém a slovenském trhu
a se svými výsledky může být opravdu spokojena – její výrobky využívá široký okruh zákazníků nejen v oblasti stavebnictví. Právě díky kvalitním produktům a servisu si firma za dobu své existence vybudovala dobré jméno a stabilní postavení na obou trzích.

Historie firmy se datuje od května 1995, kdy byla ve Svratce (Českomoravská Vysočina) založena první dceřiná společnost Hansgrohe v bývalém postkomunistickém bloku. Po třech letech obchodní činnosti, slibně se rozrůstající síti obchodních partnerů a aktivní účasti na různých výstavách a veletrzích bylo zapotřebí rozšířit nejen školicí centrum, ale především skladové kapacity a zefektivnit logistiku. Od roku 1999 má firma své sídlo v Brně a v současnosti v ní pracuje 19 zaměstnanců.

Jedna z deseti nejlepších firem v sanitární branži

Firma Hansgrohe, která velmi úspěšně funguje už 119 let a jejíž výrobky se prodávají ve více než 140 zemích světa, může být opravdu spokojena. Za sebou má totiž více než 15 tisíc patentů a ochranných vzorů a přes 600 ocenění od nezávislých porot v mezinárodních designových soutěžích. Se značkou spolupracují takové světové hvězdy designu, k jakým patří Philippe Starck, Antonio Citterio či Patricia Urquiola a mnozí další.

V renomovaném hodnocení organizace International Forum Design (iF) nejlepších podniků světa v oblasti designu tak Hansgrohe zaujímá mezi 4 215 zúčastněnými firmami místo v TOP 10 (www.ifworlddesignguide.com). Lze snad zákazníkovi nabídnout lepší doporučení?

Mnohem důležitější než vlastní uspokojení z dosažených obchodních výsledků je však to, že s produkty této společnosti vytvářejí architekti a projektanti špičkové koupelny a kuchyně jak v soukromých interiérech, tak v hotelech či kongresových centrech a na jachtách. A nejen to, s výrobky značky hansgrohe či AXOR (globální průkopník trendů u výjimečných avantgardních designových objektů pro luxusní koupelny a kuchyně) se dobře pracuje i těm, kteří stojí za jejich montážemi a instalacemi, tedy instalatérům a technikům, o jejichž neustálé vzdělávání firma pečlivě dbá. Školení těchto odborníků vede ke spokojenosti všech zúčastněných včetně koncových klientů.

Kvalitní materiály a pokročilé technologie

Kvalita pro Hansgrohe totiž znamená také ty nejvyšší standardy v oblasti servisu, požadavky klientů jsou zohledňovány už při vývoji. Zákazníci se tak mohou spolehnout na stabilní a udržitelné baterie, sprchy a sprchové systémy s dlouhou životností. Při výrobě klade Hansgrohe důraz na vybrané materiály, pokročilé technologie a precizní práci, na ekologii i kvalitu. A také na spokojenost všech lidí, kteří s výrobky této značky pracují nebo je používají. Právě důraz na jejich spokojenost je to, co společnost Hansgrohe odlišuje od ostatních výrobců.

Inovativní výrobky

Značka, kterou dnes tvoří 33 společností a 22 prodejních zastoupení po celém světě, stojí také za řadou inovací, což si mnozí ani neuvědomují: například se sprchovou tyčí (1953), u níž lze ruční sprchu upevnit do libovolné výšky, přišla právě firma Hansgrohe, stejně tak jako s první ruční sprchou na světě s nastavitelným druhem proudu (1968 Selecta) nebo s barevnou sprchou Tribel (1974, Frog Design, H. Esslinger – později design pro Apple). Velkou inovaci představovala i technologie Select (2014), díky níž lze tok vody v kuchyni či koupelně ovládat pouhým stiskem tlačítka.

V minulých letech prošla firma přeměnou z rodinné společnosti na globálně zastoupený koncern: Klaus Grohe, nejmladší syn zakladatele, vedl firmu více než tři desetiletí až do roku 2015. Hlavními akcionáři jsou americký koncern Masco Corporation a rodina Grohe prostřednictvím Syngroh Verwaltungs- und Beteiligungs-GmbH. Od 1. srpna 2018 vede firmu Hans Jürgen Kalmbach jako předseda představenstva.
0 komentářů
přidat komentář

Související články