Software Autodesk Maya 2010 prošel radikální přeměnou

Jeden cenově dostupný produkt nabízí pokročilou simulaci, kompoziting a síťové renderování.

Vložil
Tisková zpráva
11.08.2009 21:35
Autodesk, s.r.o.

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti návrhového softwaru, představila na veletrhu SIGGRAPH 2009 software Autodesk Maya 2010, který sjednocuje sady funkcí softwaru Autodesk Maya Complete 2009 a Autodesk Maya Unlimited 2009 s možnostmi sledování pohybu v rámci scény, kompozitingu a renderování do jedné cenové dostupné nabídky. Software Maya 2010 usnadňuje výtvarníkům, designérům a fanouškům 3D technologií vytváření přitažlivých zábavních scén, stylového designu a evokativního digitálního zobrazení – od fotorealistických vizuálních efektů po věrohodné postavy. Software Maya 2010 je k dispozici pro systém Windows, Linux a Mac OS.


„Výtvarníci potřebují k přilákání diváků a k upoutání jejich pozornosti v současném rychle se pohybujícím produktivním světě digitální zábavy a designu více kreativních schopností než kdykoliv před tím,“ vysvětluje Marc Petit, senior viceprezident společnosti Autodesk Media & Entertainment. „Software Maya 2010 je navržen tak, aby výtvarníkům poskytoval tyto kreativní možnosti, usnadňoval a zpřístupňoval pro vytváření soudržného produkčního postupu pro počítačovou grafiku – integrující 2D a 3D technologie, simulaci a animaci a renderování a kompoziting –, tak aby mohli efektivněji vytvářet inovativní zábavu.“

Paal Anand, supervizor digitální postprodukce ve společnosti Bling Imaging a betatester softwaru Maya 2010, řekl: „Producenti jsou z hlediska počítačové grafiky chytřejší. Očekávají více práce s přidanou složitostí za méně času než kdykoliv před tím. Software Maya 2010 je kompletní balík, se kterým je možné se efektivně vypořádat s jakoukoliv výzvou, ať už se jedná o projekt náročný na sledování, modelování, animaci, renderování nebo kompoziting. Software Maya 2010 zjednodušuje tok práce integrací všech potřebných nástrojů do produkčního postupu vždy připraveného k použití, umožňujícího zpracování úlohy od začátku až do konce.“ Společnost Bling Imaging se sídlem v Hollywoodu vytváří fotorealistické vizuální efekty a animace pro televizní vysílání a filmovou tvorbu.

Software Maya byl použit při vytváření každého filmu, který obdržel cenu Academy Award za nejlepší vizuální efekty od roku 2001, a rovněž je využíván předními vydavateli počítačových her. V minulém desetiletí se ze softwaru Maya stal kreativní nástroj, který využívá mnoho špičkových světových produkčních společností, a rovněž pomáhá výtvarníkům po celém světě při vytváření jedinečných a inovativních zábavních scén – od nezávislých produkcí jako je The Spine od režiséra Chrise Landretha až po trend určující trháky nabité vizuálními efekty, jako je film Podivuhodný příběh Benjamina Buttona.

Funkce softwaru Autodesk Maya 2010
Software Maya 2010 obsahuje všechny funkce softwaru Maya Unlimited 2009 a Maya Complete 2009, včetně pokročilých simulačních nástrojů: Maya Nucleus Unified Simulation Framework, Maya nCloth, Maya nParticles, Maya Fluid Effects, Maya Hair, Maya Fur – navíc ke kompletním nástrojům pro modelování, texturování, animaci, 3D technologiím na bázi sprejů, integrovanému stereoskopickému pracovnímu postupu, stínování Toon Shading, renderování, rozsáhlému API a SDK pro software Maya a možnostem skriptování Python a MEL.

Nové funkce v softwaru Maya 2010 jsou Maya Composite, výkonný systém pro kompoziting s vysokou dynamikou založený na softwaru Autodesk Toxik, který již není dodáván jako samostatné řešení, pokročilý systém 3D sledování a sledování pohybu v rámci scény, pět dávkových renderovacích uzlů mental ray (vyžaduje síťovou licenci softwaru Maya 2010) a správce fronty síťového renderování Autodesk Backburner.

„Používám software Maya Complete při mé každodenní práci a vždy jsem měl zájem o software Maya Unlimited,“ řekl Ivan Turgeon, výtvarník zabývající se tvorbou vizuálních efektů v softwaru Maya a betatester softwaru Maya 2010 pro společnost Prairie Fire VE. „Nyní, kdy zákazníci programu Maya Complete Autodesk Subscription, obdrží software Maya 2010 obsahující kompletní sadu funkcí softwaru Maya Unlimited 2009, včetně funkce dávkového renderování mental ray a funkce Maya Composite, budou menší ateliéry, jako ten můj, životaschopnější.“

Další informace o funkcích nabízených softwarem Autodesk Maya 2010 naleznete zde>.

Autodesk Digital Entertainment Creation Suites
Společnost Autodesk rovněž představila sadu Maya 2010 Real-Time Animation Suite se softwarem Autodesk MotionBuilder 2010 a sadu Maya 2010 Entertainment Creation Suite se softwarem MotionBuilder 2010 a Autodesk Mudbox 2010. Tyto sady produktů, ve srovnání s nákupem samostatných jednotlivých produktů, umožňují výtvarníkům a produkčním společnostem přístup k širšímu sortimentu kreativních nástrojů s úsporou nákladů. Tyto produkty, pokud jsou používány společně, pomáhají výtvarníkům maximalizovat kreativní schopnosti a optimalizovat produktivitu. „Tyto sady produktů v sobě spojují naše nejoblíbenější 3D nástroje za nižší cenu a umožňují tak vyšší kreativní možnosti a soudržnější a efektivnější produkční postupy. Naši zákazníci jsou tak vybaveni širšími a solidnějšími kreativními schopnostmi, které potřebují k dosahování náročných úkolů v těchto, z ekonomického hlediska, nejistých časech,“ vysvětlil Marc Petit.

Dostupnost
Společnost Autodesk předpokládá, že software Maya 2010 bude k dispozici v srpnu 2009. Software Maya 2010 bude rovněž dodáván jako součást nových sad Digital Entertainment Creation společnosti Autodesk.

Operační systémy
  • 32bitová verze softwaru Maya 2010 bude podporována v operačních systémech Windows Vista Business (SP1), Windows XP Professional (SP2) a Apple Mac OS X 10.5.7.
  • 64bitová verze softwaru Maya 2010 bude podporována v operačních systémech Windows Vista Business (SP1), Windows XP x64 Edition (SP2), Red Hat Enterprise Linux (5.3 WS) a Fedora 8.

Program Autodesk Subscription je k dispozici pro nákupy nebo upgrade licence. Zákazníci programu Autodesk Subscription mají přístup k aktuálnímu softwaru, vzdělávacím zdrojům a rozsáhlé online technické znalostní databázi. Další informace o nabídkách programu Subscription pro software Maya 2010 získáte na adrese www.autodesk.com/mayasubscription.


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebo www.autodesk.com.

Související články