Showroomy BoConcept a Decoland představují exkluzivní limitovanou kolekci nábytku a doplňků od světoznámého designéra Karima Rashida

Vložil
Pavlína Drbálková
07.06.2012 14:00
Decoland s.r.o.


„Pro nedostatek pohodlí neexistuje v designu žádná omluva.“ Karim Rashid

Exkluzivní limitovanou kolekci Ottawa zahrnující jídelní stůl, židle, úložné skříňky, ale také hrnky na kávu, mísu, vázu, koberec či lampy od světoznámého designéra Karima Rashida uvádí showroom s dánským nábytkem a doplňky BoConcept. Limitovaná kolekce Ottawa vzdává hold kanadskému městu, kde Karim Rashid započal studia designu a odstartoval tak svou kariéru. Kolekce je inspirována severskou jednoduchostí s důrazem na funkčnost produktů, ale zároveň jí nechybí Rashidův extravagantní rukopis v podobě zářivých barev, rafinovaných detailů a hravých vzorů či potisků. Nábytek a doplňky z kolekce Ottawa lze zakoupit v showroomech BoConcept a Decoland v Praze, Brně a Ostravě.
Kolekce Ottawa se vyznačuje užitím přírodních materiálů, jako jsou dřevo v odstínu bílé a světlé dýhy či kůže. Příroda jako by prorostla až do jejích samotných tvarů: sedáky židlí Ottawa připomínají listy, nohy židlí a jídelního stolu se netradičně rozvětvují, stolová deska je zase jemně zaoblená. Kolekce Ottawa je klasickou ukázkou „smyslného minimalismu“, jehož je Karim Rashid zastáncem. Smyslného proto, že objekty mají vyvolávat emoce, být příjemné tvarově na pohled i na omak, a minimalismu z toho důvodu, že forma produktů je okleštěná na minimum, avšak bez kompromisu ohledně funkčnosti. „Komfort má být hlavním vodítkem designu,“ říká světoznámý designér, který má na svém kontě více než tři tisíce návrhů a tři sta cen za design, mezi nimiž nechybí ani prestižní Red Dot Design Award.

Součástí kolekce Ottawa je také příborník a skříňka, která může sloužit i jako multifunkční dělicí příčka, s atypickými zaoblenými úchytkami, jejichž zelená barva skvěle kontrastuje s jinak strohými liniemi nábytku v provedení bílého laku či dubové dýhy. V kolekci Ottawa nechybí také stylové a variabilní doplňky, jako je například sada fluorescentních váz nepravidelných tvarů, již lze složit jako puzzle nebo použít každou z nich zvlášť, bílý koberec se vzorem otisku prstu designéra či porcelánové multifunkční šálky a hrníčky na espresso s typickými Rashidovými extravagantními vzory, z nichž některé vycházejí i z jeho tetování.  Lustr a stolní lampa zase svými zaoblenými tvary a užitím kombinace oranžové a bílé evokují retro styl šedesátých let. Kolekci Ottawa uzavírá černobílá oválná mísa skládající se ze dvou identických částí, které mohou fungovat i samostatně.

Nebývá zvykem, že by Karim Rashid navrhoval jako hostující designér celou kolekci, většinou se věnuje pouze jednomu produktu. U kolekce Ottawa pro BoConcept však udělal čestnou výjimku. „Značku BoConcept sleduji od otevření jeho prvního obchodu v Paříži v roce 1993 a vždy jsem si přál pro ni pracovat,“ říká Karim Rashid, jenž je držitelem více než tří set ocenění za design, jako je například Chicago Anthenaeum Good Design Award, cena I.D. Magazine Annual Design Review či IDSA Industrial Design Excellence. Nábytek a doplňky z Rashidovy kolekce Ottawa lze zakoupit v showroomech BoConcept a Decoland v Praze, Brně a Ostravě. Decoland nabízí kromě zmíněné kolekce Ottawa také další Rashidovy kolekce –  mísy Hellraiser a hodinky Kaj pro značku Alessi a kuchyni Crystal od Scavolini s Rashidem navrženými dvířky Karikon a Flexus. Více na www.boconcept.cz a www.decoland.cz

Karim Rashid (1960), rodák z egyptské Káhiry, je jeden z nejproduktivnějších designérů své generace. Na kontě má více než 3000 návrhů, pracoval ve více než 35 zemích světa, což z něj činí jednoho z nejuznávanějších světových designérů. Žije v New Yorku a pobočku ateliéru má také v holandském Amsterdamu. Rashidův design je zastoupen ve sbírkách světových muzeí a designér má za sebou spolupráce s renomovanými designérskými společnostmi, jako jsou Alessi, Cappellini, Fabbian, Foscarini, Guzzini a další.
www.karimrashid.com

BoConcept je dánská nábytkářská firma se 300 značkovými prodejnami v 50 zemích. Vznikla v dánském Herningu v roce 1952 a její filosofií je vyrábět tzv. Urban Danish Design – dánský designový nábytek pro městský svět, který je variabilní, funkční a cenově dostupný. Showroomy BoConcept nabízejí nábytek do obývacích pokojů, jídelen, ložnic, vybavení pracoven a předsíní a nepřeberné množství propracovaných interiérových doplňků ve svěžím a nadčasovém skandinávském stylu.
www.boconcept.cz

Decoland již 9 let nabízí značkový sedací nábytek, vybavení obývacích pokojů a ložnic včetně matrací, dětské pokoje, jídelní stoly, židle, lampy a doplňky předních italských a světových výrobců, jako je Presotto, Cattelan Italia, Milano Bedding, doplňky Alessi či kuchyně Scavolini. K dispozici jsou služby interiérového a kuchyňského designéra, dekoratéra interiérů či ekologické likvidace starého nábytku.
www.decoland.cz

Nakupte nebo objednejte v termínu od 1. do 30. června 2012 nábytek v jakékoli prodejně Decoland nebo BoConcept v Praze, Brně a Ostravě a ušetříte 20% z cen sedacích souprav, jídelen, židlí, nábytku, skříní, šaten, postelí a interiérových doplňků všech značek včetně zbrusu nové kolekce od Karima Rashida a 10% z cen kuchyní Scavolini a kuchyňských spotřebičů. Navíc každý, kdo se od 1. do 30. června 2012 dostaví na některou z prodejen DECOLAND nebo BoConcept v Praze, Brně nebo Ostravě a odpoví na otázku: „Kde jste se o této akci dozvěděl?“, bude zařazen do soutěže o celosvětovou designovou novinku, unikátní televizi LOEWE Connect ID s úhlopříčkou 40“ v hodnotě 70.000,- korun. Šanci vyhrát má opravdu každý!
0 komentářů
přidat komentář

Související články