Schüco na bienále architektury v Benátkách 2014

Vložil
Tisková zpráva
05.06.2014 07:50
Schüco CZ s.r.o.

Téma „Absorbing Modernity: 1914 – 2014“ bude provázet architektonická ztvárnění expozic všech národních pavilonů v rámci 14. mezinárodní výstavy architektury, která začne v Benátkách 7. června. Německého projektu se chopila dvojice architektů z Curychu Alex Lehnerer a Savvas Ciriacidis, která k realizaci přizvala německou firmu Schüco International KG, lídra v oblasti opláštění objektů.

Budova společnosti Schüco v severoitalském městě Padova s energeticky efektivním a inovativním provedením oken i celé fasády reflektuje firemní filozofii.

V tuto chvíli ještě nelze zcela odhalit, jak se dvojice architektů Lehnerer a Ciriacidis implementace široce pojatého zadání od nizozemského architekta Rema Koolhaase, kurátora letošního ročníku, v rámci německého projektu s označením „Bungalow Germania“ zhostila. Prozradit však můžeme, že jejich koncept pojímá architekturu jako společenský příslib či závazek. Jejich dílo je mimo jiné inspirováno Kancelářským bungalovem v Bonnu, který projektoval významný modernistický architekt Sep Ruf. I z takto velmi stručně popsaného konceptu je zřejmé, proč oba architekti, provozující v Curychu architektonickou kancelář CIRIACIDISLEHNERER, si do týmu vybrali právě systémová řešení pro okna, dveře a fasády Schüco. „Vzhledem k 60letým zkušenostem je Schüco dokonalým partnerem pro náš koncept,“ vysvětluje Savvas Ciriacidis.

Sídlo společnost Schüco v německém Bielefeldu, kde jsou vyvíjeny okenní, dveřní a fasádní systémy pro udržitelné opláštění objektů.
Pro Andrease Engelhardta, CEO společnosti Schüco, bylo rozhodnutí o účasti v projektu jednoznačné. „Se zapojením do projektu jsme okamžitě souhlasili a jsme rádi, že německý projekt můžeme podpořit. Architekti jsou pro nás významnými partnery, se kterými nepřetržitě komunikujeme, a právě architektonické bienále má ve spolupráci s renomovanými mezinárodními architekty dlouholetou tradici.“

Mezinárodní publikum se zcela jistě těší na to, až uvidí, jak pánové Lehnerer a Ciriacidis přistoupili k zadanému tématu a jak šikovně do svého projektu zakomponovali základní prvky německé architektonické historie.

Informace o společnosti Schüco najdete na www.schueco.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články