Red Dot Award 2019 získaly kliky Cobra. A hned třikrát!

Vložil
Tisková zpráva
08.04.2019 08:30
COBRA spol. s r.o.

Prestižní ocenění Red Dot design award 2019 získala trojice modelů dveřního kování Cobra Q - Ultima, Spectra a Infinity. Dvouletá spolupráce největšího českého dodavatele dveřního kování Cobra a renomovaného designéra Petra Novague se tak završila neuvěřitelným úspěchem.

Když v roce 2017 vsadila COBRA při vývoji nových dveřních kování na spolupráci s designérem Petrem Novaguem, měla opravdu šťastnou ruku. Během dvou let se podařilo vyvinout trojici designových klik, které významně překonávají standardy obvyklé i na náročném trhu prémiového dveřního kování.


Celá kolekce Q již stihla získat prestižní ocenění German Design Award a Iconic Award, modely Ultima, Spectra a Infinity v černé barvě se ale letos dokázaly prosadit i na nejprestižnější světové designové soutěži - Red Dot Award 2019.

Co si o Red Dot Award myslí designér Petr Novague? "Jsem toho názoru, že design je klíčová vlastnost produktu. Funkčnost a kvalitu beru v našem případě jako samozřejmost, náskok a odlišnost od konkurence výrobku dodá design. Prestižní Red Dot Award je tak pro Cobru nejlepší cesta, jak si ověřit svoji pozici vůči domácí i světové konkurenci".


Poznávacím znakem trojice klik Cobra Q je dokonalá ergonomie a příjemný povrch. Jsou vyrobeny z jediného kusu prémiové slitiny Zamac, zaručující dostatečnou tvrdost a odolnost.

Minimalistické tvary předurčují kliky do moderních či stylových interiérů, kde mohou podtrhnout dojem kvality a luxusu. Letošní varianta s matným černým povrchem navíc vychází vstříc nejmodernějším interiérovým trendům upřednostňujícím tmavší barvy.

"Na úspěchu Cobra Q mě těší fakt, že ačkoliv jsou kliky odlišné a přinášejí rozdílný haptický zážitek, všechny tři dosáhly na tak prestižní ocenění," říká Petr Novague. "Odborná porota se soustředí nejen na estetickou kvalitu, ale i na funkčnost výrobků. Ergonomie byla v našem případě zásadní, především u modelu Spectra je skutečně inovativní".


Dveřní kování Cobra Q potvrzuje, že klika nemusí být jen pouhým funkčním prvkem domácnosti. Může podtrhnout styl i barevné tóny interiéru.

A kdo je typickým zákazníkem? "Nová kolekce míří na zákazníky, kterým není lhostejné, v čem bydlí," potvrzuje Kristina Boda, ředitelka společnosti COBRA. "Nemají potřebu ohromovat extravagancí, spíše vyznávají eleganci, moderní jednoduchost a hlavně – vědí, že krása je v detailu".

"Oceňované dveřní kování Cobra Q uvidíte nejen u nás na showroomu, ale i v prodejnách našich renomovaných distribučních partnerů," říká Kristina Boda. "Je možné, že teprve samotný dotyk s klikou vám umožní pochopit krásu a užitné vlastnosti kolekce Cobra Q".


Více o dveřním kování Cobra Q i kompletní produktovou nabídku výrobků společnosti Cobra je možné nalézt na www.matekliku.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články