Quincalux: Dveřní kliky, rukojeti a interiérové kování, které vás nenechají chladnými

Vložil
Tisková zpráva
05.04.2022 13:35
MONOBRAND s.r.o.

Precizní řemeslné zpracování, ruční výroba v Belgii, bezmála 80 let zkušeností v oboru a k tomu design až na prvním místě. Kousky, které opouštějí brány manufaktury Quincalux, ve vás zanechají natolik silný dojem, že už se nikdy na dveřní kliky, zámky a kování nebudete dívat stejnýma – a možná dosud trochu lhostejnýma – očima. 

 

Jakmile vezmete do ruky kliku, dveřní rukojeť nebo jakýkoliv jiný výrobek Quincalux, poznáte i se zavřenýma očima, že máte tu čest s opravdu poctivým kusem kovu. Mosaz, hliník, nikl, bronz… do dílen v belgickém městečku Wevelgem denně proudí surové kovové tyče, aby na druhé straně opouštěly areál a do celého světa vyrážely jedinečné kousky na svou misi doladit a dozdobit interiéry všeho druhu. Každý díl – ať už tradičně soustružený, za tepla frézovaný nebo odlévaný v pískové formě – je dokonale promyšlený a detailně zpracovaný s pečlivostí a vášní pro řemeslo. V dílnách Quincalux si doslova podávají ruce lidé s nejmodernějšími roboty. Tady se tradice a lidské dovednosti předávané z generace na generaci doslova snoubí s inovacemi a nejmodernějšími výrobními postupy. Pokud jde o přesnost zpracování, jsou roboti nedostižní. Ale kdo chce vyrábět opravdu jedinečné kousky, které k zákazníkům promlouvají svou osobností, ten se neobejde bez lidských zručných a přitom láskyplných rukou, které teprve dokáží vtisknout výrobku duši. Proto v dílnách Quincalux dodnes najdete vedle nejmodernějších robotických pracovišť téměř muzejní, staré ale dobré kovoobráběcí stroje, brusky, pilníky a další tradiční pomocníky, které v dokonalé souhře se svými lidskými parťáky dávají vzniknout těmto poctivým řemeslným výrobkům.   

Cesta každé kliky, rozety nebo kovové úchytky Quincalux ale nezačíná v dílně. Rodí se mnohem dřív, v hlavách designových mistrů ve svém oboru. Ačkoliv Quincalux disponuje vlastním vývojovým týmem, v jehož čele stojí creative director Frederik Delbart, vždy jsou ke spolupráci na vývoji nových produktů přizvání světoznámí designéři, architekti nebo interiéroví designéři. Každá kolekce tak nese specifický rukopis svého autora, který se na jejím návrhu podílel spolu s in-house kreativním týmem Quincalux.  V portfoliu najdete nejen ultramoderní kolekce plné překvapivých tvarů, netradičních detailů a nápaditých povrchových úprav, ale také tradiční výrobkové řady, které obsahují povětšinou klasické, tvarově neutrální a léty prověřené výrobky. V dílnách Quincaluix ale dodnes vznikají dokonce velice starožitně působící kousky, které v dnešní době už jen tak někdo ani nedokáže tradičními řemeslnými postupy vyrobit! Proto dveřní kliky a kování Quincalux najdete nejen v luxusních moderních interiérech, ale jsou také oblíbenou volbou pro pečlivé rekonstrukce historických, často přímo památkově chráněných objektů, nejčastěji zámků a šlechtických sídel.

Majitelé rodinné firmy Quincalux jsou nesmírně hrdí na to, že 99 % veškeré produkce se vyrábí přímo v továrně ve Wevelgemu. V roce 2014 proto získali prestižní označení "Handmade in Belgium", což je ocenění způsobu práce a důkaz řemeslného, téměř manufakturního charakteru výroby ve společnosti Quincalux. Současný majitel Lorenzo Desschans, který již od poloviny 90. let stojí jako představitel již třetí generace rodinny Desschans v čele společnosti, proto srdečně zve na návštěvu své továrny všechny zájemce a návštěvníky! Možná zajímavý tip pro vás při některé vaší budoucí cestě do Belgie. Do té doby alespoň sledujte Quincalux na Instagramu a dalších sociálních sítích, kochejte se krásou jejich výrobků nebo nahlédněte pod pokličku zajímavých výrobních postupů. Nebo se přijďte s chladnou krásou a poctivým řemeslem kovových výrobků Quincalux osobně seznámit do showroomu MONOBRAND v pražském Karlíně! Paní Katrin Grund, zakladatelka a majitelka designového obchodu MONOBRAND, pro český trh tento belgický klenot objevila a do exkluzivních interiérů výrobky Quincalux dodává. „Vždycky mám radost, když narazím na manufakturu s filozofií jako vyznává Quincalux. Navrhovat a vyrábět interiérové doplňky v těsné spolupráci s designérskými esy a s úctou k materiálu a řemeslu. Takový kousek se právem stane skvělým doplňkem nebo onou pověstnou třešinkou na dortu v jakémkoliv kvalitním interiéru,“ uzavírá Katrin Grund.

0 komentářů
přidat komentář

Související články