Atelier Luxus: belgické vypínače, které svým jménem říkají vše

Vložil
Tisková zpráva
07.09.2022 14:40
MONOBRAND s.r.o.

Vypínače s neotřelým názvem Atelier Luxus si na nic nehrají. Svým jménem vyjadřují samotnou esenci svého bytí. Nomen omen. Do puntíku promyšlený vzhled, nejkvalitnější materiály v podobě ušlechtilých kovů a k tomu precizní a přesné zpracování, které si nic nezadá s umem starých zlatnických mistrů. Belgická značka Atelier Luxus se nesnaží ve svém portfoliu obsáhnout celé ekonomické spektrum vypínačů. Naopak, Atelier Luxus se rozhodly opanovat high-end projekty a interiéry pro nejnáročnější zákazníky. Odvážná cesta hodná sebevědomého hráče!

Vášeň designérů v Atelieru Luxus pro krásu a dokonalost v umění bydlení dává vzniknout výrobkům, které mají ambice stát se skutečnými objekty touhy – vzácnými šperky, které budou ozdobou těch nejluxusnějších interiérů. Každý výrobek Atelier Luxus je vyroben z jediného silného kusu čisté prvotřídní mosazi, vzácné slitiny mědi a zinku, aby odolal zkoušce časem a zároveň těží z know-how zkušených zlatníků. Tyto jedinečné vypínače a zásuvky se pyšní širokou škálou osmnácti různých ručně prováděných povrchových úprav, které povznáší každý kousek s nepřekonatelnou řemeslnou precizností do téměř nadpozemských designových výšin. Materiály tvoří jeden z pilířů, na kterých si značka Atelier Luxus zakládá. Žádné kompromisy, ale výhradně luxusní vstupní parametry: Tloušťka kovové desky, váha drahého kovu, hloubka patiny – to vše jsou detaily, v nichž se skrývá skutečný rozdíl.

Díky propracovaným detailům, masivnímu drahému kovu a bezkonkurenčnímu tvarování je kvalita vypínačů Atelier Luxus vyjádřena jak esteticky, tak pocitově. Filosofii společnosti od samého jejího vzniku představuje touha po vytvoření nezapomenutelného vizuálního i haptického zážitku, jedinečného v designu, výjimečného v provedení. Proto designéři značky Atelier Luxus již 20 let navrhují elektroinstalační ovládací přístroje pro ty nejelegantnější interiéry. S maximálním odhodláním nabízet výjimečné. Skvělé. Nejlepší. Vždy. Vypínače a zásuvky Atelier Luxus proto často najdete v prvotřídních hotelích od evropských velkoměst, přes prestižní alpská lyžařská střediska až po luxusní hotely v arabském světě nebo exotických turistických resortech. Vypínače a zásuvky Atelier Luxus korunují také soukromé rezidenční projekty, jejichž autoři si zakládají na dokonalých interiérech a luxusním vybavení.

Díky inovativnímu a kreativnímu přístupu a dvaceti letům zkušeností společnosti Atelier Luxus s vývojem a výrobou vypínačů získávají tyto výrobky stále větší uznání světové odborné veřejnosti. Posbíraly již hezkou řádku mezinárodních cen v čele s Red Dot Award nebo German design award.  Přestože by se mohlo zdát, že značka Atelier Luxus věnuje veškerý svůj elán a pozornost vzhledu a formě domovních přístrojů, opak je pravdou. Pod líbivou slupkou dřímají nejmodernější technologie. Nejen vypínače a veškeré zásuvky, které patří dnes ke standardu vysoce kvalitních a promyšlených interiérů, najdete v jejich portfoliu. Nebo je libo dokonce inteligentní elektroinstalaci? Není problém, přístroje Atelier Luxus disponují kompatibilitou se systémem KNX. 

Pro český trh vypínače Atelier Luxus objevila a dnes je k nám dováží Katrin Grund, zakladatelka a majitelka designového obchodu MONOBRAND. „K vypínačům Atelier Luxus jsem si našla cestu rychle. Zamilovala jsem si je,“ vzpomíná Katrin Grund na první dojmy, které v ní vypínače zanechaly. „Jejich sebevědomá a do jisté míry drzá filosofie se vám buď okamžitě zalíbí nebo ne. Oni nedělají kompromisy. Nesnaží se zapadnout do každého interiéru. Mají jednoznačnou ambici oslovovat jen ty nejnáročnější zákazníky a té se drží. Vypínače vyrábí pro své klienty se stejnou vášní, péčí a nároky, jako by je vyráběli pro sebe. Tento přístup se mi líbí. Ano, čiší z něj ryzí sebevědomí, ale kdo umí a má výsledky, může si to dovolit,“ uzavírá Katrin Grund.

0 komentářů
přidat komentář

Související články