Nové programy 4M IntelliCAD 6.6 a IDEA 10 NG v češtině

Zdroj
ARCH LAB, s.r.o.
Vložil
Tisková zpráva
27.10.2009 00:05
V českém jazyce je pro architekty, stavební projektanty a všechny další technické obory nově k dispozici levný profesionální CAD program 4M IntelliCAD a komplexní modelovací program IDEA. Oba nabízí podporou DWG a DXF výkresů, příjemné uživatelské rozhraní a množství funkcí.

4M IntelliCAD


4M IntelliCAD je postaven na nejnovější verzi celosvětově populární CAD platformy, o jejíž rozvoj pečuje mezinárodní IntelliCAD Technology Consortium. Svůj úspěch staví především na nízké ceně, podpoře nejrozšířenějších výkresových formátů DWG a DXF a uživatelském rozhraní, které je podobné jiným CAD programům a uživatelé tak nemají s ovládáním potíže. Naleznete zde všechny důležité funkce jako u výrazně dražších produktů. Můžete také nastavovat vlastní klávesové zkratky, vytvářet vlastní menu nebo panely nástrojů. Mezi podporovené funkce patří také práce s rastrovými obrázky, 3D modelování a renderování nebo práce s LISP a VBA skripty.

4M IntelliCAD je k dispozici v několika verzích, které se navzájem liší množstvím podporovaných funkcí a cenou. Každý zájemce tak má možnost volby té verze, která mu nejlépe vyhovuje. Možnosti začínají u verze Viewer, která nabízí jednoduchou editaci výkresů, měření vzdáleností a ploch, poznámkování pomocí vkládání odstavcového textu a tisk včetně možnosti nastavení stylů vykreslování.  První verze pro plné kreslení 2D technických výkresů a 3D modelování má název Classic a je určena méně náročným uživatelům, kterým běžné kreslící a modelovací funkce postačí. Verze Standard nabízí navíc podporu práce s rastrovými obrázky a možnosti renderování. Pro nejnáročnější uživatele je verze PRO, která podporuje makra v jazyku VBA, práci s 3D tělesy ACIS a jsou v ní také obsažen přehledný správce knihoven bloků i předpřipravené bloky k přímému vkládání do výkresů. U všech verzí je na internetu k dispozici ke stažení 30 denní zkušební verze zdarma a zájemci tak mají možnost varianty programu vyzkoušet.

Cena programu ve verzi Classic je 4250,- Kč bez DPH, ve verzi Standard 5250,- Kč bez DPH a pro verzi PRO byla stanovena na 6850,- Kč bez DPH. Jen mírně dražší jsou hardwarové verze, které umožňují přenos licence na USB klíči mezi několika počítači. Pro firmy i jednotlivce tak jde o příležitost získat legální profesionální software pro zpracovájní projektové dokumentace za nízkou cenu.

IDEA Architectural

Program IDEA je rozšířením 4M IntelliCAD o mnoho parametrických prvků, knihoven a nástrojů určených především pro architektonické navrhování.

BIM struktura programu IDEA nabízí inteligentní modelování a vysokou přesnost návrhu ve spojení s virtuálním 3D modelem stavby. Všechny stavební prvky jsou inteligentními objekty, které lze libovolně nastavit díky množství volitelných parametrů a algoritmů. K dispozici jsou i automatické výpisy místností, prvků a ploch. IDEA tak nabízí komplexní modelovací prostředí se srozumitelným uživatelským rozhraním. Architektonické návrhování je doplněno fotorealistickým renderem, plynulým 3D/4D procházením a dalšími funkcemi (výpis materiálů, topografická komponenta atd.)

Předností práce s parametrickým modelem je možnost definice a později rychlých úprav jednotlivých prvků. Během krátké chvíle je možné vytvořit poměrně komplexní model stavby včetně detailně definovaných prvků oken, dveří, skladeb jednotlivých konstrukcí a podobně. Ve zvolených rovinách je možný export do 2D výkresů (půdorysy, řezy) a případné další úpravy ve 2D.

4M Suite

4M IntelliCAD a IDEA jsou součástí celého balíku BIM aplikací z dílny 4M. Jeho součástí jsou programy STRAD a STEEL určené k návrhům nosných konstrukcí staveb nebo programy FINE-HVAC, FINE-SANI, FINE-ELEC a FINE-LIFT určené specialistům v jednotlivých oborech.

Podpora uživatelům aplikací 4M v českém jazyce je poskytována zdarma. Na stránkách http://4mcad.cz je dispozici online nápověda, diskuzní fórum i kontakty na emailovou a telefonickou podporu.

Více informací

> http://4mcad.cz
> http://intellicad.4mcad.cz
> http://architektura.4mcad.cz