MUSEUM QUARTER

Vložil
Tisková zpráva
07.08.2019 18:00
TiraCS s.r.o.

Stylový domov umělce je situovaný v dobře známe amsterdamské čtvrti Oud-Zuid. Ukrývá několik muzeí včetně muzea Van Gogha, Rijksmusea a také si tam ze dvou malých obchůdků vytvořil svoje bydlení známý nizozemský designér Edward Van Vliet.

Nejedná se jen o jeho vlastní byt, ale spíše o designovou laboratoř, kam umísťuje nejnovější výrobky, aby je vyzkoušel v praxi. Je tu vystaveno několik zajímavých produktů, které Van Vliet vytvořil pro Moroso, Kvadrat, Moooi a další světoznámé nábytkové značky.

Kolekce Nour

Pro FORMANI designér vytvořil řadu dveřního kování, která je významnou součástí jeho sbírky. Její barevné kombinace černé a zlaté podtrhují nejen dveře, ale prolíná se celým domem. Ke dveřnímu kování přirozeně patří wc zámky, nábytkové kování a úchytky. V černozlaté kombinaci je cítit asijský vliv, ale také klasická moderna třicátých let, kdy byly dveře opatřovány klikou z černého ebenu.

Flexibilita v materiálech i tvaru

Typickou charakteristikou NOUR je neuvěřitelná variabilita. Jednotlivé části jsou kombinovatelné jak barevně, tak tvarově. Část kliky, za kterou se bere, může mít mnoho barevných variant od leštěného nerezu, PVD matné zlaté, matnou černou až po matnou bílou.

Související články