Madlo a magnety místo kliky a střelky

Vložil
Tisková zpráva
28.05.2021 12:20
Material & Technology s.r.o. – M&T

Patentovaný systém Magnetic pro ovládání dveří funguje ryze na principu přitažlivé magnetické síly. Ale pozor, nejedná se o standardně užívaný magnetický zámek s magnetickou střelkou. Magnetic nepoužívá kliku, ani střelku, ale pouze sílu dvou magnetů a různá madla.

Zapomeňte na klapnutí – tiché dovření i bezhlučné otevírání otočných dveří je totiž součástí inovativního řešení dveřního systému Magnetic. Ten se obejde nejen bez typického zvuku, ale, na rozdíl od klasického magnetického zámku, i bez kliky a dokonce i bez střelky. "Magnetic využívá přitažlivé fyzikální síly mezi dvěma magnety umístěnými do dveřní zárubně a dveřního křídla. Při jejich přiblížení se dveře plynule zavřou, avšak bez vysunutí střelky, která je součástí jiných dveřních systémů fungujících na magnetickém principu," vysvětluje Roman Ulich, konstruktér systému Magnetic a designér společnosti M&T. Dveře lze otevřít jemným zatlačením či přitažením k sobě, navíc s možností jednoduchého seřízení přitažlivé síly.


POZOR! Magnetic není magnetický zámek!

Kouzlo Magneticu spočívá v naprosté absenci střelky v zámku dveří, která by dveřní křídlo v zárubni pevně uzavřela a musela být ovládána klikou. Právě jejich nepřítomnost odlišuje systém Magnetic od klasického magnetického zámku, který je střelkou opatřen a k jehož otevření je nezbytné kliku použít. I ten má ale své výhody. Jeho předností je skrytá střelka, která se objeví až při zavření dveří. Nejenže její neviditelnost je minimalisticky dokonalá, ale má i funkční význam. Protože nikde nic ze dveří nevyčnívá, nehrozí poranění o vyčnívající střelku, stejně jako zůstane uchráněná bezobložková zárubeň dveří před poškozením.


Inovativní řešení systému Magnetic bylo potvrzeno udělením národního patentu a svým nadčasovým designem a kvalitou zpracování si vysloužil dvě prestižní mezinárodní ocenění – Red Dot Design Award 2020 a Good Design Award Gold 2020.
0 komentářů
přidat komentář

Související články