Komácké CITY moduly prošly po 10 letech upgradem

Vložil
Tisková zpráva
17.08.2023 11:15
KOMA MODULAR s.r.o.

Lichoběžník není typický půdorys v modulární výstavbě. Když s ním před 10 lety KOMA ve spolupráci se studiem CHYBIK+KRISTOF přišly, byla to revoluce v modulární výstavbě. Po první dekádě je však bylo potřeba posunout na další úroveň, a tak se KOMA zaměřila na funkčnost a jednoduchost při zachování elegantního a čistého designu.

KOMA a vize nového designu ve veřejném prostoru

KOMA Modular se vždy snaží posunout své projekty a produkty kupředu, a to nejen co se týče vyšší kvality, flexibility a dostupnosti, ale také zlepšení celkového designu. Jedním z jejich výrobků, který to dokazuje, jsou CITY moduly. Tyto moduly představují ideální řešení pro různé krátkodobé akce ve veřejných prostorech, jako jsou filmové a umělecké festivaly, designerské přehlídky, koncerty, informační stánky, nebo i rozšíření venkovních prostor, které jsou velmi oblíbené zejména v letních měsících jak u provozovatelů kaváren a gastro podniků, tak u jejich návštěvníků.

Lichoběžníkový tvar: Revoluce v modulární architektuře

Vznik CITY modulů byl začátkem spolupráce s reno- movaným architektonickým studiem CHYBIK + KRISTOF. V roce 2013 přišla KOMA s výzvou vytvořit nový revoluční produkt. Architekti, kteří jsou dnes známí svými inovativními nápady, se na této výzvě s radostí podíleli. Tato spolupráce se poté rozvinula při tvorbě českého pavilonu pro EXPO Milán v roce 2015, který byl postaven z modulů KOMA a získal mezinárodní uznání.

„Pan Martinec toužil přijít na trh s něčím revolučním. V dlouhých diskuzích jsme nakonec našli možnost skládat moduly do nových a zajímavých prostorových kombinací, které by doplňovaly veřejná prostranství. Tak vznikl lichoběžníkový tvar," komentují zakladatelé studia Ondřej Chybík a Michal Krištof. "Díky tomuto tvaru lze moduly skládat do ještě atraktivnějších konfigurací. Z dvanácti modulů lze vytvořit dokonce kruhovou stavbu s vnitřním dvorem, což je nesmírně zajímavé."

Designový prvek v ulicích

Navzdory tomu, že se jedná o moduly, CITY modul nevy- padá jako obyčejný kontejner. Naopak, působí jako drobný prvek moderní modulární architektury, který oživuje ulice a veřejná prostranství města. Navíc zákazníci mají možnost přizpůsobit si dělící stěny modulu svým potřebám, mohou si vybrat skleněné, zatemněné, otevírací nebo pevné varianty. Montáž modulů na místě probíhá velmi rychle, během několika desítek minut.

Inovace nekončí

Projekt CITY modul však není uzavřeným produktem, který by byl dokončen a již by se nevyvíjel. Právě naopak, KOMA stále inovuje a vylepšuje tuto produktovou řadu, aby vyhověla požadavkům zákazníků a posunula tento typ modulární architektury ještě dále. Aktuální "upgrade" umožňuje uživatelům lépe využít prostor modulu a výrazně zjednodušuje manipulaci s otevíracími stěnami, což se pro- jevuje i na designu, který je nyní ještě jednodušší a čistější.

Upgrade – jednodušší ovládání, komfortní užívání

Nový systém obsluhy stěn CITY modulů lze jednoduše ovládat i jednou rukou. Stěny lze uzavřít a uzamknout, takže vaše vnitřní vybavení bude v bezpečí mimo otevírací hodiny. V zadní stěně najdete umístěné rozvody elektřiny a elektrické zásuvky, abyste mohli pohodlně zprovoznit vaše zařízení. Pro dokonalé osvětlení je ve stropu zajištěno bodové osvětlení. V zadní stěně je důmyslný prostor pro zavěšení poliček a jiných háčků pro vnitřní vybavení.

Společnost KOMA díky svým CITY modulům potvrzuje, že je ve světě modularity na špičce. Úspěchy a oblíbenost tohoto produktu jsou patrné z akcí, jako jsou Zlín Design Week, Pop-up Galerie Sport in Art v Račicích, Zlínský filmový festival a mnoho dalších.
0 komentářů
přidat komentář