Dveřní kování s ložiskem PullBloc ® 4.1 se zárukou 30 let

Vložil
Tisková zpráva
29.10.2019 20:00
COBRA spol. s r.o.

Dveře a dveřní kování ve veřejných prostorách čelí zpravidla zcela jiným nárokům, než dveře v bytech nebo rodinných domech. Frekvence otevírání dveří a způsob zacházení jsou diametrálně odlišné. Berete v úvahu způsoby užívání i u vašich staveb?

Pokud vyjdeme z klasifikace dveřního kování podle ČSN EN 1906, u objektového kování bychom se měli zabývat minimálně kategorií 3, nejlépe však kategorií 4. Kategorie 3 odpovídá frekvenci používání například v kancelářích, dveřní kování kategorie 4 jsou vhodná do všech prostor, kde dochází nejen k častému, ale i "hrubému" používání – tedy například ve školách, restauracích, kasárnách. Kliky u dveří do školních tříd nebo hospodských WC by mohly vyprávět...


Po úspěšném uvedení dveřních kování s ložiskem SlideBloc® 3.0 a PullBloc® 3.0 přináší na český trh společnost Cobra nejvyšší řadu ložiskových kování PullBloc® 4.1. Tato kolekce dveřního kování představuje pomyslný vrchol nabídky řešící otevírání dveří ve veřejných prostorách.


Jak kování s ložiskem PullBloc® 4.1 funguje?

"Již z názvu dveřního kování je zřejmé, že vnitřní mechanismus kování obsahuje kuličkové ložisko. Důležité u PullBloc® 4.1 je fakt, že ložisko z tvrzené oceli obsahují obě rozety, nikoliv jen jedna, což zajišťuje minimální tření, tichý chod a velmi dlouhou životnost," vysvětluje Jan Nečas, produktový specialista firmy Cobra, největšího českého dodavatele dveřních kování. "Pouzdro obsahuje čtyři silné vratné pružiny, které vytvářejí konstantní tlak a po stlačení zabezpečují tichý a lehký návrat kliky do původní polohy."

"Celé polyamidové pouzdro tvoří spolu se čtyřhranem a klikou jeden celek, dveřní kování PullBloc® 4.1 je tak zcela pevné, dlouhodobě bez vůle a prakticky bezúdržbové, což je v případě veřejných prostor nadmíru důležité," dodává Jan Nečas. "Kvalita kování je u varianty 4.1 umocněna i použitím klik o průměru 22 mm, které jsou bytelnější a zároveň lépe padnou do ruky."


Jaké jsou tedy největší výhody kování s ložiskem Cobra PullBloc ® 4.1?

  • Odpovídají objektové třídě 4, použitým materiálem i technologií proto snesou dlouhodobé nadměrné zatížení
  • Kvalita vnitřního mechanismu je testována na 1 000 000 otevíracích cyklů. Z toho důvodu je na mechanismus kování poskytována záruka 30 let
  • Kuličková ložiska jsou v obou rozetách, což zajišťuje dlouhodobou axiální pevnost
  • Polyamidové pouzdro, čtyřhran i klika tvoří jeden celek, který rotuje společně – snižuje se tak tření a zásadně prodlužuje životnost celého systému
  • Snadná a rychlá montáž – fixační výstupky na rozetě zabraňují protáčení, zajišťují stabilitu a usnadňují montáž. Samotná montáž je velice rychlá i díky jednotnému systému upevnění přes celou tloušťku dveří.


Jaká ložisková kování máme na výběr?

Stejně jako u variant SlideBloc® 3.0 a PullBloc® 3.0 máme i v nejdokonalejší verzi možnost volit mezi třemi designovými variantami – Loft, Vision a Ufo. U varianty PullBloc® 4.1 jsou ale použity kliky s průměrem větším o 10%, tedy 22 mm.

Jan Nečas ze společnosti Cobra dodává: "Pro objektová kování totiž platí více, než jinde: můžeme zvažovat různé designy nebo barvy, ale nedělejme zbytečné kompromisy v kvalitě."

Více informací o objektovém ložiskovém kování najdete na www.matekliku.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články