COBRA Q – jedinečné dveřní kování

Vložil
Tisková zpráva
02.09.2019 13:50
COBRA spol. s r.o.

Zadáním pro vývoj dveřního kování Q bylo vytvořit prémiovou kolekci klik s minimalistickým designem, která zároveň splní nejvyšší nároky na kvalitu a hlavně ergonomii. Na vývoji spolupracoval s Cobrou renomovaný designér Petr Novague.

Spojení moderních technologií a designérského umu přinesly skvělý výsledek v podobě kolekce kování Cobra Q – Spectra, Infinity a Ultima.


"Nová série klik má záměrně odlišné modely. Zvlášť klika Q Spectra je ergonomicky velmi odvážná a definuje nový typ úchopu pracující s polohou palce při uchopení kliky. Infinity a Ultima se prosazují svými čistými liniemi, hlavně u kliky Infinity jsme došli až na hranu designové čistoty," říká Petr Novague. "Rozhodně jsme nedělali žádné kompromisy v oblasti ergonomie, úchop kliky se nedá v žádném případě nijak ošálit."

Každá klika je vyrobena z jediného kusu prémiové slitiny Zamac, což ještě více zdůrazňuje jednoduchost tvarů. Použití slitiny zinku, hliníku, hořčíku a mědi zaručuje dostatečnou tvrdost a odolnost vůči poškrábání, dlouhodobou kvalitu a bezpro- blémovou funkci.


Výjimečnost spočívá také v optimálním vnitřním mechanismu každé kliky. "Víme, jak pracovat s nejkvalitnějšími materiály a jaké technologie použít, abychom zajistili dlouhodobou funkčnost našich dveřních kování," uvedla Kristina Boda, ředitelka společnosti Cobra. "V případě kolekce Q jsme se soustředili nejen na kvalitu vnitřního mechanismu, ale i na bezprecedentní kvalitu povrchového zpracování klik v sériové výrobě. Novou kolekcí oslovujeme nejnáročnější zákazníky a nemůžeme si dovolit žádnou nedokonalost."

Že jde opravdu o špičku mezi klikami, dokazuje fakt, že každý z modelů kolekce Cobra Q letos získal ocenění Red Dot Design Award 2019.


"Kolekce Cobra Q vyzařuje serióznost, solidnost a poctivost. Q je pro lidi, kterým není lhostejné, čím jsou obklopeni. Pro lidi, kteří umí ocenit, že když dva dělají totéž, není to totéž," uzavírá Petr Novague.

Více o kolekci Cobra Q – Spectra, Ultima a Infinity najdete zde


www.matekliku.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články