Design, který funguje: Kanceláře Kinnarps

Vložil
Tisková zpráva
06.10.2022 16:00
Ecophon Česká Republika

Hluk v kancelářích rozhodně není vítaným společníkem. Způsobuje únavu, podrážděnost i ztrátu koncentrace. Podle kalifornských vědců trvá zaměstnanci v průměru 33 minut, než se po přerušení dokáže vrátit na původní úroveň soustředění. Jak si tedy s hlukem v kancelářích efektivně poradit a zároveň vtisknout kancelářím originální design? S tím si elegantně poradil v polské Vratislavi architekt Marcin Cieśla, který inspiraci našel v Holandsku.

Mondrian na stropě

Avantgarda 20. století nepochybně ovlivnila světové umění i interiérový design. Mezi její hlavní představitele patřil holandský abstraktní umělec Piet Mondrian, který má mimořádně specifický styl. Pokaždé, když někdo vidí jeho geometrické linie a kombinaci barev, je mu jasné, že právě on je autorem.

Mondrianovy charakteristické, symetrické linie navíc dokonale zapadnou do výzdoby mnoha interiérů – včetně kancelářských prostor. „Inspirovala mě krása Mondrianových linií, vztahy mezi nimi a velkolepý efekt, který na prostor mají,“ říká Marcin Cieśla, architekt zmiňovaných kanceláří v polské Vratislavi. Mistrovským dílem je však spojení Holanďanova umění s moderní funkčností.

Funkční a geometrický design

V kanceláři Kinnarps byl instalován akustický systém Ecophon Master Eg, který umožňuje vytvářet specifické geometrické obrazce a je velmi variabilní. Navíc je díky čtyřcentimetrové tloušťce panelů akusticky velmi funkční a dokonale pohlcuje zvuk v širokém frekvenčním rozsahu. Proto se hodí do velkoprostorových kanceláří i dalších prostor, kde jsou zvýšené nároky na absorpci hluku a nadstandartní prostorovou akustiku.

„Vsadil jsem na panely Ecophon Master Eg právě proto, že perfektně umožňovaly Mondrianovské aranžmá,“ říká Marcin Cieśla, a pokračuje: „Kancelář musí mít energii, která je schopna stimulovat kreativitu lidí, kteří ji využívají. Proto je úkolem interiérových designérů a nás, architektů, vytvářet pracovní prostory, které jsou energické a inspirativní. To však nemůže být jediný aspekt, který je nutné brát v úvahu. Moderní interiér musí rovněž být funkční a poskytovat optimální pracovní podmínky – včetně těch akustických.“

Barevná i tvarová variabilita

Černý lemovaný stropní systém Master Eg používaný v kanceláři Kinnarps umožňuje skrytí hran nosných panelů a působí plovoucím dojmem. Designéři ale mohou použít různé formáty a barvy panelů.

V případě kanceláří Kinnarps byla zvolena monochromatická barevná geometrie, ale systém je dostupný až ve 22 barvách Akutex FT. Kromě toho je možné do panelů integrovat bodové a čtvercové osvětlení 600x600 mm, čímž se zvýší prosvětlenost interiéru a výsledný efekt je impozantní,“ říká Wojciech Jórga, obchodní a marketingový ředitel společnosti Ecophon Polsko.

Více se o společnosti Ecophon dozvíte na jejím webu ZDE.

0 komentářů
přidat komentář

Související články