Autodesk umožňuje revidovat návrhy online i offline, kdykoli a kdekoli

Nová verze aplikace Autodesk Design Review usnadňuje spolupráci napříč projektovými týmy

Vložil
Tisková zpráva
24.05.2007 11:15
Společnost Autodesk, Inc. oznámila, že její komplexní aplikace pro revize návrhů, značení úprav a spolupráci Autodesk Design Review 2008 je nyní celosvětově dostupná k bezplatnému stažení.*  Těsná integrace aplikace Design Review se softwarovými produkty AutoCAD, Autodesk Inventor a Revit představuje snadno použitelné a hladce fungující řešení pro zákazníky Autodesku, kteří týmově pracují na 2D a 3D projektech.
 
„Aplikace Autodesk Design Review je stále vylepšována a účastníkům návrhových procesů, kteří nejsou zvyklí pracovat s nástroji jako je AutoCAD, usnadňuje poslední verze plnohodnotné zapojení do cyklu revizí návrhů,“ poznamenal Henrique Saias, CAD manažer na magistrátu v Lisabonu. „Jednoduchost a spolehlivost této platformy nám umožňuje stále více využívat formát DWF při komunikaci s externími dodavateli.“

Integrovaný digitální pracovní postup zkvalitňuje podnikové procesy

Aplikace Design Review podporuje plně digitální spolupráci a komunikaci o změnách v návrzích a také snadné začlenění zpětné vazby do zdrojových návrhů v aplikacích Autodesku pro výrobu, stavebnictví a správu geoprostorových dat. V rámci procesu revizí mohou uživatelé soubory prohlížet, tisknout, měřit v nich vzdálenosti a vkládat do nich připomínky. Autodesk Design Review 2008 přispívá k vyšší efektivitě procesů následujícími novými funkcemi:
  • 3D měření a značení změn se zachováním pohledů a uživatelsky definovanými souřadnicovými systémy,
  • porovnání verzí, které umožňuje recenzentovi jasně pochopit přidané a odstraněné prvky,
  • georeferencované soubory DWF, jež díky integraci se systémem GPS umožňují pracovníkům v terénu rychle najít požadované místo,
  • kontextové vyhledávání, které přímo z návrhu poskytuje online přístup k informacím v katalozích výrobků ThomasNet a GlobalSpec,
  • dávkový tisk s podporou technologie HP Instant Printing, který urychluje tisk většího množství listů nebo modelů na připojených tiskárnách HP Designjet.

Potřebu zákazníků sdílet návrhy z CADu bez nutnosti instalovat další software na straně klientů podporuje strategická aliance Autodesku se společností Microsoft. Uživatelé produktů založených na platformě AutoCAD 2008 si nyní mohou z webu Autodesku stáhnout ovladač AutoCAD 2008 DWFx, který jim umožní publikovat kompaktní soubory DWF (DWFx). Ve formátu DWFx také mohou ukládat návrhy z aplikace Autodesk Design Review 2008. Soubory DWFx lze prohlížet pomocí programu Microsoft XPS Viewer, který je součástí systému Microsoft Vista, platformy .NET 3.0 a prohlížeče Internet Explorer 7.0 (viz také tisková zpráva Autodesk Unlocks Design Data for Windows Vista and XPS Users z 30. listopadu 2006).
 
„Naši zákazníci pociťují účinky vývoje, který se projevuje po celém světě, od globalizace byznysu až po nároky rozvíjejících se trhů – jejich potřeba spolupracovat se zákazníky, dodavateli a specialisty mimo vývojová a technická oddělení ještě nikdy nebyla větší,“ řekl Amar Hanspal, senior viceprezident, Platform Solutions and Emerging Business, Autodesk. „Společnosti všech velikostí a po celém světě mohou nyní s řešeními Autodesku odstranit všechny překážky sdílení a přístupu k návrhovým informacím. Pomůže jim to urychlit návrhové procesy a pohotověji reagovat na obchodní výzvy a příležitosti.“

Dostupnost produktu

Aplikace Autodesk Design Review 2008 je bezplatně* dostupná ke stažení na webu www.autodesk.com/designreview-download. K dispozici je v angličtině. AutoCAD 2008 DWFx Driver je obslužný program, který si uživatelé mohou stáhnout ze sekce Utilities and Drivers na webu www.autodesk.com/autocad.

Rozšiřování návrhových informací

Technologie DWF, aplikace Design Review a formát DWFx jsou klíčové prvky úsilí Autodesku o rozšíření přístupu k návrhovým informacím mimo primární návrhářský tým. Formát DWF zpřístupňuje 2D a 3D návrhová data projektovým týmům, přispívá k vyšší kvalitě jejich projektů, úspoře nákladů a času bez ohrožení přesnosti, bezpečnosti nebo původního záměru. Technologie DWF, která je zabudována prakticky do všech návrhových řešení Autodesku, umožňuje publikovat a sdílet návrhy, spravovat návrhové informace a spolupracovat s uživateli, kteří nepoužívají aplikace CAD. Otevřená a flexibilní architektura této platformy umožňuje zákazníkům propojit návrhové informace s jejich stávajícími procesy. Stovkám nezávislých vývojářů zároveň umožňuje vytvářet aplikace využívající technologii DWF.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

*Bezplatné produkty a služby podléhají podmínkám připojené licenční smlouvy s koncovým uživatelem nebo podmínkám používání.


> Stránka spol. Autodesk v archiwebálním katalogu
0 komentářů
přidat komentář