kruh jaro 2018 : Andreas Hild + Jan Kleihues

Ve čtvrtek 3. května 201819:30 hodin se v pražském kině Světozor, Vodičkova 41 uskuteční přednáška z cyklu Jiná perspektiva, kde se představí dvě německá progresivní studia z Mnichova a Berlína. Jak je možné v současnosti pojímat fasády městských domů, ukáže v květnu architekt Andreas Hild ze studia Hild und K Architekten. Druhým přednášejícím bude Jan Kleihues, jenž bude mimo jiné hovořit o důležitosti výběru vhodných materiálů a o významu řemeslné kvality.

Práce architektonického studia Hild und K klade důraz na hmatatelnost omítek. Studio a jeho práci přijede představit architekt Andreas Hild, který byl jeden z prvních žáků Miroslava Šika na Technické univerzitě v Mnichově a ETH v Curychu, se kterými vytvořil koncept analogické architektury. Tedy architektury, která propojuje staré s novým.

Druhým přednášejícím bude Jan Kleihues ze studia Kleihues+Kleihues. Ten na přednášce O poloze – funkci – pořádku a svobodě krásy představí své zásadní berlínské projekty. „Naše stavby vždy vycházejí z kulturního kontextu a odrážejí specifické vlastnosti konkrétního místa. Funkčnost návrhů a trvalost konstrukcí jsou základem hospodárného i ekologického využívání dostupných zdrojů. Přikládáme velký význam výběru vhodných materiálů a zajištění řemeslné kvality veškerých stavebních prací až do nejmenšího detailu,“ říká k práci studia Jan Kleihues.

Přednáška bude v němčině tlumočena do češtiny.
Vstup: 80 /100 Kč

Pořádá: KRUH z. s.
Pod záštitou: České komory architektů
Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Goethe Institut

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články