kruh podzim 2018 : Cadaval & Solà-Morales

Zdroj
Kruh, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
06.12.2018 06:55
Praha

Eduardo Cadaval
Clara Solà-Morales
Cadaval & Solà-Morales

06/12/2018 (19:30)
Cadaval & Solà-Morales (ES): Pomaloučku / Going slowly
CAMP IPR Praha, Vyšehradská 51
Anglicky, vstupné 100,- Kč, snížené 80,- Kč

Minimalismus, čisté linie, ohleduplnost k okolnímu prostředí. Tak by se daly popsat charakteristické prvky španělského architektonického studia Cadaval&Solà-Morales, kteří přijedou do Prahy ve čtvrtek 6. prosince. Nenechte si ujít poslední přednášku z cyklu Jiná perspektiva.


Studio Cadaval & Solà-Morales bylo založeno v roce 2003 a v současné době má dvě hlavní kanceláře – v Barceloně a Mexico City. Právě ve Španělsku a na území Jižní Ameriky nejdete nejvíce jejich realizací. Věnují se jak drobným rekonstrukcím, tak stavbě nových objektů i urbanistickým projektům. Všechny spojuje minimalistický přístup a důraz na kontext, pro který jsou navrhovány. „Ve své práci vždy klademe důraz na prostředí, v němž se nacházíme. Harmonický vztah mezi novým a stávajícím je pro nás velmi důležitý, stejně tak i kulturní prostředí. Navrhujeme v Evropě a Americe, zcela odlišných kontinentech, to se v práci musí odrážet, “ říká Clara Solà-Morales, která přijede osobně představit práci studia do Prahy.
Pořádá: Kruh z. s.

Pod záštitou: České komory architektů

Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Státní fond kultury České republiky, Městská část Praha 1, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Velvyslanectví Španělska v ČR, Nadace České architektury

Hlavní partneři: FORBO FLOORING, Laufen, mmcité1 a. s.

Design partner: MODERNISTA s. r. o.

Partneři: SIPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SOMFY spol. s r.o., Wiesner-Hager

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články