Adam Gebrian - 1+1=3. Paradox jako řešení

Zdroj
Antikvariát a klub Fiducia
Vložil
Tisková zpráva
16.04.2010 08:10
Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s historikem architektury Martinem Strakošem vás srdečně zve na přednášku:

Adam Gebrian - 1+1=3. Paradox jako řešení

20. dubna 2010 v 18:00 hodin

Přednáška se pokusí dokázat, že pokud máte problém (respektive několik) a ten je správně pochopen a pojmenován, řešení je už poměrně snadné. Tato teze bude dokázána na sérii architektonických návrhů z celého světa. Projdeme si příklady ilustrující určité paradoxy. Např. I na atletickém stadiónu mohou růst stromy. Zamést špínu pod koberec může být dobrý nápad. Lednička může být ekologická. V hlavním prostoru galerie nemusí být vystaveno nic. Na koncertní síni nemusí být nejdůležitější akustika. Auta a lidé nemusí být nepřátelé ve veřejném prostoru.

Třicetiletý architekt Adam Gebrian své zkušenosti načerpal u věhlasných architektů v Evropě i v Americe. Pracoval například v ateliéru Dominique Perraulta v Paříži, Maxwanu v Rotterdamu a díky Fulbrightově stipendiu i v Los Angeles na Southern California Institute of Architecture, kde vypracoval tři projekty pro Bombaj, Dubaj a São Paulo. V současné době vede ateliér architektury na Technické univerzitě v Liberci. Zpracoval urbanistický klastr pro Ostravu v rámci projektu Evropské hlavní město kultury v roce 2015.

POZOR! Kapacita je omezená - pouze 100 osob. Doporučujeme rezervaci: pouze telefonicky na tel: +420 596 117 312 (po-pá 10.00-18.00). Rezervace je nutné si vyzvednout nejpozději 10 minut před začátkem přednášky, v 17:55 propadnou. Děkujeme za pochopení.

Pořádáme v rámci Architecture week Ostrava.

Akci podpořili: Statutární město Ostrava, Nadace české architekury, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo kultury.
0 komentářů
přidat komentář