Výpočetní fotografie v dokumentaci památek / architektury

Zdroj
Klub Za starou Prahu
Vložil
Tisková zpráva
28. 02. 09. 10:10
V rámci cyklu "Památkářské minimum pro každého aneb: Tomu chci rozumět!"
si Vás dovolujeme pozvat na přednášku:

16. 3.  Výpočetní fotografie v dokumentaci památek / architektury
Ing. Jan Buriánek, Visual Connection    

Juditina věž, Mostecká 1, Praha 1, 18 hod.  Vstupné dobrovolné.

O čem to bude?

Pokročilé technologie digitální fotografie současnosti umožňují nahlížet na pořízené snímky v počítači jinak, lépe, podrobněji. To vedlo až k zavedení nového oboru nazvaného "výpočetní fotografie". Tento soubor technologií vyžadující digitální fotoaparát, stativ a speciální software přináší řadu užitečných nástrojů pro dokumentaci exteriéru a interiéru a architektury obecně.

Přestože jsou tyto softwarové nástroje výpočetně velmi náročné, tak k nim má již přístup paradoxně každý, a co víc: většina nástrojů je v současnosti zdarma (!) k dispozici na internetu … Stačí jim porozumět a pochopit možnosti využití. Pro fotografické nadšence se tak otevírá možnost značného rozšíření obzoru v oblasti zpracování digitální fotografie.

V prezentaci ukážeme, jak vytvářet gigapixelové fotografie a panoramata, jak vytvářet mnoha-pohledové dokumentace objektů a jak získat fotografie s vysokým dynamickým rozsahem. Stačí přijít vyzbrojen znalostí práce s počítačem (na uživatelské úrovni) a znalostí základních pojmů digitální fotografie.


Pořádá: Klub Za starou Prahu, Mostecká 1, Praha1, www.zastarouprahu.cz
0 komentářů
přidat komentář