Přednáška Petra Všetečky - Řeči o prázdnu

Zdroj
Antikvariát a klub Fiducia Ostrava
Vložil
Tisková zpráva
11.03.2013 10:35
Přednášky

Petr Všetečka

Ostravský antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s historikem architektury Martinem Strakošem vás zvou na přednášku:

14.3. 2013 v 18:00 přednáška architekta Petra Všetečky: Řeči o prázdnu

Přednáška o aktuálních projektech brněnského ateliéru Transat architekti a jejich extenzivních konceptech. Řeč bude také o proměnách role architekta na počátku 21. století, o architektonických soutěžích a obnově památek.


Petr Všetečka (1968, Brno) absolvoval v roce 1991 Fakultu architektury VUT Brno. Od roku 1997 vede ateliér Transat architekti, v němž spolupracuje s Robertem Václavíkem, Alenou Všetečkovou, Karlem Menšíkem a Markétou Čermákovou. Spolu s nimi je autorem a spoluautorem projektů obnovy a restaurování památek - Jurkovičovy vily v Brně, Minaretu v Lednici, Baťova mrakodrapu ve Zlíně (s Ivanem Bergmannem, Ladislavem Pastrnkem a dalšími), Květné a Podzámecké zahrady v Kroměříži (s Architekty D.R.N.H.) i projektů novostaveb a interiérových úprav.
Spolu se Zlínským krajem vytvořil koncepci umístění krajské knihovny, galerie a muzea do nevyužitých továrních budov (14|15 Baťův institut), pro kterou zorganizoval v roce 2009 veřejnou architektonickou soutěž (vítězný návrh ateliéru A.D.N.S. je v realizaci) a navrhl stálé expozice. Spolu s městem Zlínem připravil koncepci obnovy Památníku Tomáše Bati. V Praze je autorem úprav Národního památníku na Vítkově - Hrobu neznámého vojína, přestavby mauzolea a stálé expozice. Pro hlavní budovu Národního muzea a další objekty zpracoval stavebně-historické průzkumy. Kromě projektů se věnuje publikování a propagaci architektury (3 vily architekta Zdeňka Plesníka: Zikmundova, Hanzelkova, Liškova; Moderní architektura Moravy a Slezska; Metodika obnovy okenních výplní a výkladců NPÚ; ročenka Česká architektura 2010-2011, aj.). Ve veřejných architektonických a výtvarných soutěžích získal několik cen a odměn. V soutěžních přehlídkách získaly práce ateliéru Transat architekti cenu a čestná uznání v soutěži Grand Prix Obce architektů (2005, 2011, 2012) a čestné uznání v Europa Nostra Awards (2012).
0 komentářů
přidat komentář