Výšková budova v Blansku se začne opravovat až v roce 2011

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
14.08.2009 00:30
Blansko

Blansko - Rekonstrukce nejvyššího objektu v Blansku, která měla začít touto dobou, bude nejspíš zahájena až v roce 2011. Důvodem jsou průtahy s  převodem malého pozemku přiléhajícího k budově, řekl dnes ČTK Josef Liška ze společnosti Liška Group, která desetipatrový objekt vlastní. Připravuje její celkovou modernizaci za zhruba 200 milionů korun.
    Problémy nejsou s  budovou, ale s malým parkovištěm u ní. Má jej v užívaní blanenský okresní soud. Na pozemku má vzniknout přístavba, v níž bude parkovací dům.
    Na jeho převodu sice pracuje ministerstvo spravedlnosti, financí i okresní soud, pozemky ale stále nejsou převedeny. "Jedna instituce z toho viní druhou," uvedl Liška. Zdůraznil, že jen územní a stavební řízení po převodu pozemků potrvá nejméně rok. Vyjádření soudu k problému se zatím ČTK nepodařilo získat.
    Budova ze 70. let je ve špatném technickém stavu. Pro město představovala dlouho velký problém. Radnice v roce 2005 dokonce uvažovala o její demolici. Přišla by ale na deset milionů korun. Blansko se proto rozhodlo dominantu města prodat.
    Společnost Liška Group ji loni pořídila za tři miliony korun. Ve dvou spodních patrech objektu budou obchody a restaurace. V dalších patrech se počítá s kancelářemi a byty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články