V jižní části Brna bude kvůli tramvajím strženo 30 domů

Vložil
ČTK
26.05.2010 22:25
Brno

Brno - Přípravné práce spojené s výstavbou nové tramvajové tratě ze středu Brna do městské části Komárov a vznikajícího Jižního centra přijdou na 260 milionů korun. Bude při nich strženo 30 domů a značnou část nákladů spolkne úprava kanalizace. Tuto nultou etapu projektu v úterý schválila městská rada, řekl dnes ČTK brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).
    Výstavba asi 1,5 kilometru nové tratě přijde na bezmála dvě miliardy korun. Tramvaje by po ní měly začít jezdit v roce 2016.
    Zatím jezdí tramvaje do Komárova po ulici Dornych. Tato trasa ale bude zrušena a nahradí ji nová po ulici Plotní. Tím se zlepší dopravní obslužnost části města, a to především Jižního centra, které sousedí s Komárovem. V budoucnu se tam počítá s  rozsáhlou výstavbou - bude to nejmodernější část Brna.
    "Výstavba nového tramvajového spojení směrem na jih se bude podle hrubých odhadů týkat asi 20.000 až 40.000 lidí," uvedl primátor. Přípravné práce před budováním kolejiště potrvají až do roku 2014. Náročné nebudou demolice, ale úprava kanalizace.
    Podle projektu je nutné kompletně zrekonstruovat kanalizační rozvody v  oblasti. Výstavba nového kolejiště bude spojena i s celkovou rekonstrukcí ulic Plotní a Dornych. V druhé z nich pak vznikne zcela nová čtyřproudá komunikace.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
zobrazit všechny komentáře