Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči chystá zahájení

Vložil
ČTK
28.03.2011 20:15
Telč (Jihlavsko) - Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v  Telči na Jihlavsku se po rozsáhlé rekonstrukci připravuje na otevření. Kompletní rekonstrukci bývalé jezuitské koleje s náklady kolem 150 milionů korun významně podpořily takzvané norské fondy. Finančním objemem je to největší projekt podpořený těmito fondy v Česku. Novinářům to dnes řekl starosta Roman Fabeš (Sdružení nezávislých a SNK ED).
    Masarykova univerzita získala opravou budovy v městské památkové zóně, zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO, moderně vybavené konferenční centrum. Obsahuje univerzitní knihovnu, informační centrum, studentskou kavárnu i ubytovací kapacitu s více než 70 lůžky a zázemím. "Kromě vzdělávacích aktivit bude v objektu fungovat Středoevropské centrum pro kulturní dědictví," informoval Fabeš.
    Stavební práce začaly v létě 2009. Univerzitní centrum bude po rekonstrukci slavnostně otevřeno 11. dubna.
    Univerzitní centrum v Telči slouží studentům od roku 2002, kdy tam filozofická fakulta zahájila výuku dějin umění se zaměřením na památkovou péči a ochranu kulturního dědictví. O dva roky později se přidala ekonomicko-správní fakulta, jež otevřela v Telči obory bakalářského kombinovaného studia se zaměřením na ekonomiku, veřejnou správu, regionální rozvoj, cestovní ruch, bankovnictví a management. Současně s těmito obory je v Telči možné studovat i  programy celoživotního vzdělávání.
0 komentářů
přidat komentář

Související články