Trutnov začal stavět společenské centrum a divadlo

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
07.10.2008 20:35
Trutnov

Trutnov - Město Trutnov dnes zahájilo stavbu společenského centra a divadla za 480 milionů korun. Jde o nejvýznamnější stavbu v  třiatřicetitisícovém městě za několik posledních desítek let. Novostavba vyroste na ploše bývalého autobusového nádraží a stane se novou dominantou náměstí Republiky. Centrum, které z poloviny zaplatí dotace Evropské unie, chce město otevřít v roce 2010.
    "Stavba je naplněním snu Trutnováků o vlastním divadelním a kulturním sále. Centrum by mělo žít každý den. Ne jako řada kamenných divadel, které jsou kromě pátku a soboty zavřená," řekl trutnovský starosta Ivan Adamec. Centrum podle něj budou využívat lidé z celého okolního regionu a Krkonoš.
    Nová budova poskytne prostory pro divadelní představení, zábavné pořady, koncerty, společenské večery, plesy. K různým aktivitám ji budou využívat spolky, neziskové či mládežnické organizace a školy. Bude moci hostit i zasedání zastupitelstva, setkání politických stran, konference a sympozia komerčních subjektů, odborů či profesních sdružení.
    Hlavní sál o kapacitě 390 až 640 diváků půjde uzpůsobit pro klasické divadlo, konference či plesy. Prostory v prvním patře půjdou podle potřeby propojovat či rozdělovat na šest kluboven až jeden sál. Ve druhém patře budou dvě velké zkušebny, třetím patro zaberou kanceláře a zázemí pro zvukaře, osvětlovače a tlumočníky. Návštěvníkům budou také sloužit dvě kavárny, v  podzemním podlaží bude asi 70 parkovacích míst.
    Centrum postaví trutnovská stavební společnost BAK, která se do soutěže na dodavatele přihlásila jako jediná. Vedle dotace z EU ve výši 190 milionů korun by měly být hlavními zdroji financování úvěr a vlastní peníze města. Podle Adamce není vyloučeno, že peníze město ještě získá z jiných dotačních zdrojů a také z veřejné sbírky. Poznamenal, že město je od dubna prakticky bez dluhů a úvěr na divadlo jej v  rozvoji v dalších letech neomezí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články