Šéf památkářů odvolal oblastní ředitele v Brně a Pardubicích

Vložil
ČTK
14.10.2007 09:05
Brno

Brno - Ředitel brněnské pobočky Národního památkového ústavu (NPÚ) Petr Kroupa a ředitelka pardubické pobočky Iva Lánská končí ve svých funkcích. Alespoň prozatím. Šéf NPÚ Pavel Jerie je odvolal z organizačních důvodů, kvůli dělení jejich pracovišť na menší celky, píší dnešní Lidové noviny ve své brněnské mutaci. Nyní vypíše výběrové řízení na ředitele čtyř pracovišť. Kroupa se podle všeho přihlásí, Jerie k tomu vyzval oba odvolané šéfy.
    Některá pracoviště NPÚ čeká od nového roku dělení. Brněnské ředitelství se rozdělí podle krajů na jihomoravské a Vysočinu, současné pardubické doplní ještě královéhradecké.
    V brněnské pobočce před rokem skončil i Kroupův ekonomický náměstek Radomír Konečný, a to kvůli problémům v hospodaření pracoviště. Jerie ale odmítá, že by za Kroupovým odvoláním stály jeho profesní chyby. "Je to v souladu s pokyny ministerstva a vlastně i logikou - kdyby se stávající ředitelé chtěli hlásit na nová pracoviště, nastal by problém s tím, kdo by převzal jejich funkci," vysvětlil.
    Kroupa i Lánská vedou oblastní pracoviště NPÚ od ledna 2006, poté co tehdejší ministr Vítězslav Jandák odvolal celé vedení ústavu včetně regionálních ředitelů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články