Roudnice na podzim uspořádá referendum o zámku

Vložil
ČTK
03.08.2009 15:50
Uherské Hradiště

Roudnice nad Labem (Litoměřicko) - Vedení roudnické radnice chce letos na podzim spolu s volbami do Poslanecké sněmovny uspořádat místní referendum o zdejším zámku. Památka nyní patří šlechtickému rodu Lobkowiczů, vedení radnice se chce Roudničanů zeptat na názor, zda ji má od něho koupit. ČTK o tom dnes informoval mluvčí města Tomáš Pokorný.
    Podle vedení radnice mají lidé rozhodovat v místních referendech o mimořádných záležitostech města, čímž prý získání a provozování tak velkého a významného objektu, jakým je zámek, je. Podle starosty Josefa Bakeše již představitelé města se zástupci šlechtického rodu jednali, ti údajně mají vůli městu zámek prodat. Cena zatím nebyla zveřejněna.
    Vedení roudnické radnice již vytvořilo pracovní skupinu, která má připravit návrhy na konkrétní využití zámeckých budov. Cílem prý bude zámek oživit a začlenit do života města. Letos například město po dohodě se současnými majiteli lidem zpřístupnilo zámecký park.
    Roudnický zámek pochází ze 17. století, nahradil hrad, který zde původně stával. Zámek byl v roce 1948 zestátněn a jeho inventář odvezen do jiných památek. Od roku 1957 zde sídlila vojenská konzervatoř. Ministerstvo obrany ji na konci loňského srpna zrušilo a objekt zámku předalo Lobkowiczům.
0 komentářů
přidat komentář

Související články