Prostějovská radnice připravuje rozsáhlou regeneraci sídlišť

Zdroj
Vladimír Onderka
Vložil
ČTK
29.09.2006 12:30
Olomouc

Olomouc - Prostějovská radnice připravuje rozsáhlou regeneraci místních sídlišť. Podle odhadů, které vycházejí z projektů architektů, by si investice mohla v následujících pěti letech vyžádat až 269 milionů korun. Vedení města se ale bude snažit částku snížit, řekl ČTK místostarosta města Miroslav Pišťák.

Radnice chce investovat do úprav panelových domů na sídlištích Hloučela, Svobody, Edvarda Beneše, Svornosti či v lokalitě Tylova. Součástí plánované investice by měly být výstavba a opravy dětských a sportovních hřišť, komunikací, parkovišť či výsadba zeleně. "Naším cílem je sídliště zlidštit," uvedl místostarosta.
O konečné podobě úprav však zatím radnice nerozhodla. Odhadované náklady investice 269 milionů by podle Pišťáka výrazně zatížily městský rozpočet, vedení města proto bude hledat cestu, jak je snížit. "Zjednodušeně řečeno se bude posuzovat, zda všechna opatření navržená v projektech architektů, jsou nezbytně nutná. Zda lze některá vypustit, aniž by se snížila kvalita projektů," uvedl Pišťák.
Jako příklad uvedl návrh architektů postavit na jednom sídlišti rozhlednu. "Do budoucna to není špatný nápad, ale v současné době si myslíme, že pro zlepšení životního prostředí a kvality bydlení rozhledna není potřeba," podotkl místostarosta. Kromě úspor se radnice bude snažit získat na investici dotace.
Prostějovská radnice se snaží zlepšovat okolí panelových domů od roku 2002. Na regeneraci sídlišť dosud vynaložila podle Pišťáka řádově miliony korun.
0 komentářů
přidat komentář