Pražský magistrát hledá kvůli územnímu plánu nové úředníky

Zdroj
Šárka Dvořáková
Vložil
ČTK
05.08.2012 22:35
Praha

Praha - Kvůli přípravě takzvaného metropolitního územního plánu přijme pražský magistrát 17 nových úředníků na odbor územního plánu. Počet zaměstnanců tohoto odboru se tak téměř zdvojnásobí. Přípravu metropolitního územního plánu, který má být jednodušší a omezit prostor pro korupci, zahájila Praha letos na jaře. Přelomová změna v územním plánování, kterou navrhla TOP 09, málem vyvolala roztržku v koalici.
     V současnosti na magistrátním odboru územního plánu pracuje 20 úředníků, kteří mají na starosti mimo jiné změny současného a přípravu nového územního plánu. Vydávají také odborná stanoviska, projednávají návrhy s dotčenými orgány i veřejností.
     Podle tiskového odboru magistrátu část této činnosti dosud pro odbor zajišťoval Útvar rozvoje hlavního města Prahy (ÚRM), což je příspěvková organizace Prahy. To by se teď mělo změnit. "Rozšířením odboru územního plánu o tyto pracovníky dojde k  výraznému zkrácení lhůt vyřizování spisů. Odpadne neustálé přeposílání jednotlivých spisů na ÚRM a zpět," napsalo ČTK tiskové oddělení pražského magistrátu. "Pořizování metropolitního územního plánu a dílčích územních plánů pro rozvojová a přestavbová území si také vyžaduje rozšíření počtu zaměstnanců," dodal magistrát.
     Podle dřívějších informací by se zároveň o 17 lidí měl snížit počet zaměstnanců ÚRM. Navýšení počtu zaměstnanců schválilo vedení města už v rámci květnové reorganizace magistrátu. Tehdy město uvedlo, že peníze na nové úředníky budou převedeny právě z rozpočtu ÚRM.
0 komentářů
přidat komentář

Související články