Praha 7 obnoví funkcionalistický interiér originální cukrárny

Vložil
ČTK
23.11.2005 22:50
Praha

PRAHA - Praha 7 obnoví funkcionalistické prostory originální cukrárny v ulici Milady Horákové. Zadala už projektovou dokumentaci stavebních a architektonických úprav, která ji bude stát 290.000 korun. Po rekonstrukci prostor pronajme, sdělila dnes ČTK mluvčí městské části Helena Šmídová.

Cukrárna s kavárnou byla v domě číslo 56 v provozu nepřetržitě od roku 1937, kdy byl dům postaven. Architektonicky velmi cenný prostor je součástí památkově chráněného paláce Letná, který navrhl architekt Evžen Rosenberg. Cukrárna je navíc jediným dochovaným funkcionalistickým a zároveň funkčním interiérem v celé republice, uvedl místostarosta Štěpán Hasal.
Plánované práce navážou na právě dokončenou rekonstrukci vstupního portálu domu. Upraven bude prostor velký přes 200 metrů čtverečních, který je ve dvou patrech. Potřebné bude upravit povrchy stěn, stropů a podlah, dveře, schodiště, zábradlí, okna, sluneční clony, obklady a kování. Osvětlovací tělesa bude nutné řešit s ohledem na design historického prostředí i celkové prostorové a barevné uspořádání. Projekt zahrne i dokumentaci originálních prvků určených k restaurování a návrh nových prvků vestavěného vybavení.
"Tím, že prostor zrekonstruujeme a až následně pronajmeme, zajistíme, že historický interiér bude zachován," uvedl místostarosta.
Na návrh architekta Rosenberga byly v Praze 7 postaveny i další funkcionalistické domy: v Antonínské, Letohradské a Schnirchově ulici, na Ortenově náměstí a v ulici U Průhonu.
0 komentářů
přidat komentář