Nejlepší ekologické stavby jsou ve Žďáru, v Praze a Hostěníně

Vložil
ČTK
30.05.2007 22:40
Brno

Brno - Nejlepšími ekologickými stavbami minulého roku v Česku jsou žďárský závod firmy Arrow, Centrum ekonomicko-manažerských studií na České zemědělské univerzitě v Praze a ekologické vzdělávací centrum Hostětín. Bez ohledu na pořadí o tom rozhodla porota soutěže Ekologická stavba roku. Na slavnostním večeru brněnských Ekologických veletrhů dostaly ceny i nejlepší expozice a exponáty veletrhu.
    V soutěži Ekologická stavba roku udělila porota ještě dvě čestná uznání, a to za Golfové hřiště v Sokolově a za pražské provozní centrum společnosti Eurotel, dnes Telefónica 02.
    Ještě výš odborníci vyzdvihli ekologické vzdělávací centrum, které nechal v Hostětíně na Uherskohradišťsku postavit institut Veronica. Nízkoenergetický dům stál 23,5 milionu, je ze dřeva, balíků slámy, minerální vaty, kamene, cihel a betonu a využívá ekologické způsoby zacházení s energiemi. Cenu má i přístavba na Provozně ekonomické fakultě pražské zemědělské univerzity, sídlo Centra ekonomicko-manažerských studií. Třetím oceněným je závod firmy Arrow ve Žďáru nad Sázavou. Výrobce zdravotnické techniky už se svým projektem uspěl i v krajské soutěži Stavba roku.
    Zlatou medaili pro nejlepší exponát Ekologických veletrhů získala ostravská firma Agro-Eko. V Brně představila stroj na zpracování biologicky rozložitelných odpadů, aerobní fermentor EWA. Nejlepší stánek mají na veletrhu podle poroty společnosti SITA CZ a ONDEO Services CZ. Zvláštní cenu získala expozice protipovodňových opatření, která už se letos představila i na Stavebních veletrzích a na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky Idet.
0 komentářů
přidat komentář