Na stavbě logistického centra se dál staví načerno

Vložil
ČTK
02.09.2009 17:25
Pardubice

Pardubice - Investor logistického centra Zelená louka dál staví načerno. Před časem sice ukončil stavbu skladiště, nyní ale začal rozšiřovat silnici. Do příštího úterý investor musí městský pozemek, na němž silnice stojí, uvést do původního stavu. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.
    "Tím, že zahájil (investor) další černou stavbu, došlo k  porušení dohod, chceme se bránit, protože si to už nemůžeme nechat líbit," řekl Krejčíř.
    Společnost D+D Park Pardubice zažádala o dodatečné stavební povolení ve chvíli, kdy už měla hotovou téměř jednu halu. Aby povolení získala, stavět už nesmí, podmínkou je také kompletní dokumentace, kterou zatím nepředložila.
    "Je to absurdní postup, nechápeme to, když jsme se to dozvěděli, nemile nás to překvapilo. Navíc výhybna odporuje normám, je to nebezpečné místo, ani nedoložili projekt," řekl primátor Jaroslav Deml.
    Jednatel firmy Petr Dědek se podivuje, že se vedení města zlobí. Podle něj získal souhlas města rozšiřovat místní komunikace ještě před ukončením stavebních prací, což radnice považuje za účelové výmluvy.
    "K výstavbě výhyben je třeba použít městských pozemků na dobu přibližně jednoho měsíce, abychom mohli úpravy na komunikaci provést. Po skončení stavby budou pozemky uvedeny do původního stavu na naše náklady. Pozemek pak bude nadále patřit městu a vylepšená komunikace sloužit všem," řekl Dědek.
    Firma D+D Park Pardubice slavnostně zahájila stavbu loni v září a ještě v červnu, kdy ji stavební úřad opakovaně vyzval k ukončení prací, neměla stavební povolení. Nyní má zhruba do konce roku čas doplnit všechny náležitosti nutné pro dodatečné povolení stavby.
    Obří logistické centrum vzniká na bývalé popílkovišti v  lokalitě Semtín. Areál by měl být na čtyřech hektarech, celá stavba by měla stát kolem 800 milionů korun. Jedna z pěti by měla sloužit firmě DB Schenker, která si celou investici objednala.
0 komentářů
přidat komentář