Na brněnské Riviéře se letos začne stavět areál dopravní výchovy

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
14.03.2014 17:25
Brno

Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno

Vizualizace: Ateliér Brno, autor územní studie; zdroj ibrno.cz

Brno - V Brně se letos začne stavět areál dopravní výchovy, má být největší v zemi. Vznikne v severozápadní části odpočinkové zóny Riviéra, kde je dnes zchátralý zámeček, kurty na plážový volejbal a loni v létě tam promítalo letní kino. Soutěžní cena předpokládá náklady 80 milionů korun, sdělila ČTK mluvčí městské společnosti Starez Sport Michaela Radimská.

    Pokud se podaří úspěšně vybrat dodavatele stavby, začne se s úpravami areálu letos v létě a veřejnosti by mohl začít sloužit příští rok na podzim. "Vznikne zde z části kryté dopravní hřiště, které bude sloužit výuce dopravní výchovy, bude přístupné i veřejnosti. Lidé zde najdou půjčovnu kol či tříkolek," uvedla Radimská. Jako zázemí bude sloužit zámeček, který čeká kompletní rekonstrukce.
   
Provoz dopravního hřiště bude mít na starosti městská policie. "Konkrétní programy teprve chystáme. Rádi bychom hřiště maximálně vytížili nejen školami z Brna, ale z celého kraje," řekl ČTK mluvčí strážníků Michal Simandl.
    Renovace se v areálu dočkají i chodníky, lavičky, oddechové plochy a veškerý mobiliář. "Vznikne zde také dráha pro bruslaře," uvedla Radimská. Během stavby však bude provoz areálu částečně omezený. Nedotkne se sice koupaliště, ale například beach volejbalové kurty budou zavřené, v areálu však zůstanou.
    Menší dopravní hřiště slouží v Brně například u základní školy v Komíně, v Hudcově ulici či v Lužánkách.
0 komentářů
přidat komentář

Související články