Městské divadlo v Brně získá od města peníze na dokončení oprav

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
14.03.2007 13:20
Brno


Brno - Městské divadlo v Brně získá z rozpočtu města sedm milionů korun na dostavbu dvorany a interiérů. Dotaci schválili brněnští radní. Navýšili tak původní více než devadesátimilionový příspěvek města. Původní dotace na dokončení díla nestačila, proto bylo potřeba peníze navýšit, řekl dnes novinářům náměstek primátora Ladislav Macek (ČSSD). Po dokončení dvorany by měly stavební práce v divadle skončit.
    Za peníze se v areálu divadla dokončí prostory pro hlavní pokladnu, kanceláře, zkušebny pro herce, sborový sál a provozní zázemí, kde se mimo jiné šijí a zkoušejí kostýmy. Nyní má divadlo tyto dílny v budově bývalé školky na Nopově ulici v Brně-Židenicích, takže herci a krejčí musejí mezi Lidickou ulicí v centru, na které divadlo sídlí, a Židenicemi cestovat. V interiéru divadla by zároveň měla vzniknout restaurace.
    Ředitel divadla Stanislav Moša dnes ČTK řekl, že investice ve dvoraně završí stavební práce v divadle, které trvaly několik let. Podle původních plánů navíc dvorana, jejíž rekonstrukci koordinuje investiční odbor brněnského magistrátu, měla být hotová v roce 2004. V tomtéž roce divadlo otevíralo nově vybudovanou hudební scénu. Stavba scény, která je jednou z nejmodernějších arén pro hudební divadlo v ČR, si vyžádala 450 milionů korun. Většina prostředků pocházela ze státního rozpočtu, 80 milionů korun zaplatilo město.
    Právě kvůli vysokým investicím v městském divadle čelilo Brno v minulosti kritice, že scénu oproti jiným kulturním institucím ve městě zvýhodňuje. Náměstek Macek na námitku dnes reagoval zdůvodněním, že co bylo v divadle započato, by mělo být dokončeno. "Existuje představa, jak by městské divadlo mělo vypadat. Doplnit tam dnes sedm milionů k tomu, aby to bylo dokončeno, považuji za správné," uvedl Macek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články