Lidé chtěli vidět nové sídlo zemského archivu, jenže bylo zavřeno

Vložil
ČTK
14.10.2007 07:05
Brno

Brno - Lidé, kteří se dnes přišli jako vůbec první podívat do nového sídla Moravského zemského archivu, se dovnitř vůbec nedostali. Stavba zatím nebyla oficiálně otevřena, dnes měla být zpřístupněna mimořádně v rámci Dne stavitelství a architektury. Pořadatelé se ale podle všeho s vedením archivu špatně domluvili a z prohlídky odborným výkladem nakonec sešlo. Podle organizátorů zůstalo před vstupem 80 zájemců, firma, která dům projektovala, mluví až o 300 lidech.
    Jiné stavby otevřely podle plánu, navštívilo je celkem téměř 2500 lidí.
    Zpřístupněny byly v pátek či dnes nedaleký kampus Masarykovy univerzity, odbavovací halu letiště v Tuřanech, čistírnu odpadních vod v Modřicích, novou scénu Městského divadla Brno, mimoúrovňovou křižovatku Hlinky, bytové domy v Chrlicích a polyfunkční objekty Orion na sídlišti Lesná.
    Největší zájem byl o divadelní areál, i přesto, že si zájemci mohli Hudební scénu Městského divadla prohlédnout už v několika samostatných dnech otevřených dveří, a o univerzitní kampus, uvedl ředitel Národního stavebního centra Rudolf Böhm. Lákaly ale i další stavby, třeba letištní terminál, který byl otevřený už v pátek a tento týden byl vyhlášen jednou z pěti staveb roku 2007 v Česku.
    Některé stavby, jako čistička v  Modřicích, byly otevřeny jen výjimečně. Premiéru si dnes mělo odbýt i nové sídlo zemského archivu. Devítipatrový železobetonový dům s šestipatrovou prosklenou přístavbou v Bohunicích ale nakonec zůstal uzavřený.
    "Bylo domluveno, že přijede autobus se studenty stavební fakulty, kteří si chtějí dům prohlédnout a něco se dozvědět, o dni otevřených dveří nebyla řeč," uvedl Patrik Tuza z kanceláře A PLUS, které stavbu projektovalo. Objekt za 650 milionů tak musí počkat na oficiální otevření koncem října.
0 komentářů
přidat komentář