Letná sobě!

Pozvánka na sérii veřejných diskuzí a architektonických procházek.

Zdroj
Jitka Šosová (Letná sobě!)
Vložil
Tisková zpráva
05.04.2011 08:10
PRAHA - Architektonická iniciativa Letná sobě! pořádá sérii veřejných diskuzí a architek- tonických procházek věnovaných budoucnosti této čtvrti. Diskuze se konají v prostorách poskytnutých Národním technickým muzeem. V tomto akademickém roce jsou plánovány dvě 5. 4. 2011 a 31. 5. 2011. První z nich se bude zabývat otázkou veřejného prostoru na Letné, druhá se zaměří na téma tranzitní dopravy. S tím je úzce spojena otázka tunelu Blanka a dopady této stavby na dopravu v celém hlavním městě. Architektonické procházky a diskuze, na něž byli pozváni odborníci i představitelé městské části a magistrátu hlavního města, budou doplněny pikniky pořádanými na místech, o kterých bude řeč.


Architektonická iniciativa Letná sobě! se zabývá smysluplným architektonickým rozvojem Letné. Sdružuje odborníky, architekty a historiky umění, kteří na Letné žijí nebo k ní mají vztah.
V poslední době se kolem Letné objevila spousta projektů, ale žádný z nich ji neřeší komplexně. Letná totiž není jenom pláň, ale taky čtvrť. A stačí málo, aby se nezvratně a negativně proměnila. Nezačneme-li se jí zabývat teď, může se snadno stát, že za deset let se nebude čím zabývat, vysvětluje historik architektury Richard Biegel důvody, které vedly k založení sdružení.
Iniciativa se snaží pojmenovat problémy, kterým Letná čelí a prostřednictvím veřejných diskuzí otevřít cestu k jejich řešení. Diskuze se budou zabývat celkem deseti tématy, která určují tvář Letné - Veřejný prostor, Zmizí z Letné tranzitní doprava po dostavbě tunelu Blanka, Staré Holešovice, Prostor nádraží Praha - Bubny, Letenská pláň a letenské sady, Železnice ve Stromovce, Výstaviště, Vltavská, Volná prostranství nebo stavební parcely, Architektonické památky a jejich budoucnost. Iniciativa si klade za cíl odhalit i skryté stránky Letné - proto jsou pro návštěvníky připraveny rovněž architektonické procházky zkoumající minulost Letné a řada nedělních pikniků pořádaných na neobvyklých místech. Pokud máte zájem o architekturu a dobrodružného ducha, neváhejte se zúčastnit!

Více informací, včetně programu diskuzí, architektonických procházek a pikniků, naleznete na www.letnasobe.cz
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...Inu,...
šakal
25.10.11 12:23
zobrazit všechny komentáře

Související články