K. Vary chtějí zklidnit provoz Pod Jelením skokem a Na Vyhlídce

Zdroj
Vladimír Meluzín
Vložil
ČTK
10.12.2006 00:50
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovy Vary chtějí zklidnit městské části Pod Jelením skokem a Na Vyhlídce, kde má platit například regulace stavební činnosti nebo dopravy. Obou částí si město cení kvůli jejich umístění přímo v lázeňském centru či návaznosti na něj. Stojí tady rovněž řada historických objektů a památkově chráněných domů. Regulační plán by tady mohl platit už od příštího roku. ČTK to řekl náměstek primátorky Petr Keřka.

    V lokalitě Pod Jelením skokem se bude regulace týkat území o rozloze kolem dvou hektarů. Plán počítá například s tím, že po cestě, kterou tu nechal před dvěma roky magistrát postavit, budou dodavatelé zásobovat od zadních traktů prodejny a hotely stojící na rušné pěší zóně Stará Louka. Mají tady vzniknou i parkovací domy pro hotelové hosty. "Veškeré aktivity budou muset majitelé nemovitostí podřídit pravidlům regulačního plánu. Nemůžeme tu připustit běžný jako v jiných nelázeňských částech města," uvedl Keřka.
    Regulační plán bude omezovat i jakoukoliv stavební činnost v oblasti Pod Jelením skokem a Stará Louka. "Každý další stavební záměr už bude posuzován podle regulačního plánu a související urbanistické studie. Určí například maximální počet pater stavby, barvu fasády a další detaily staveb, které bude nutné dodržet. To samé bude v případě dopravy i  staveb platit pro lokalitu Na Vyhlídce. Hlavně v oblasti stezky Jeana de Carro," uvedl Keřka.
    V Karlových Varech zatím není žádná z městských částí podřízena regulačnímu plánu. Různá omezení platí jen na kolonádách a pěších zónách. Tady je ovšem veškeré dění podřízeno městským vyhláškám. Ty ale problematiku souvisejí s dopravou a stavební činností neřeší komplexně jako jeden celek, ale odděleně.
0 komentářů
přidat komentář