Jičín vylosoval pět firem pro soutěž na stavbu zimního stadionu

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
04.06.2010 22:20
Jičín

Jičín - O zakázku za asi 85 milionů korun na stavbu zastřešení a zázemí zimního stadionu v Jičíně se utkají firmy Geosan Group, Hochtief, Metrostav, VCES a sdružení firem M-Silnice a PSG International. Těchto pět subjektů radnice vylosovala z devíti uchazečů. Do poloviny června by firmy měly radnici podat nabídky. Novinářům to dnes řekli představitelé jičínské radnice.
    Podle starosty Martina Puše radnice zúžila výběr uchazečů losováním kvůli rychlejšímu vyhodnocení menšího množství nabídek. Chtěla prý také eliminovat riziko mnoha případných odvolání, které by výběr vítěze, a tím i  zahájení celé stavby, zdržely. Město podle Puše očekávalo, že se přihlásí přes 20 firem. Vylosovány nebyly firmy BAK, Eiffage, CGM Czech a Zlínstav. Soutěž městu organizuje firma Ingeniring Krkonoše.
    Radnice předpokládá, že v  případě hladkého průběhu soutěže by mohla vítězná firma vlastní stavbu zahájit v  září. Vše by mohlo být hotové zhruba do roka tak, aby hokejisté stihli celou sezonu 2011/2012.
    Radnice zastřešení stadionu připravuje několik let. Sedmnáctitisícový Jičín je posledním městem v regionu, které ještě nemá umělou ledovou plochu se střechou chránící bruslaře a diváky přes nepřízní počasí. V  minulých letech zastřešené stadiony vznikly například v nedaleké Lomnici nad Popelkou, Novém Bydžově či Nové Pace.
    Původně město předpokládalo, že by část investice do zastřešení zaplatilo z evropské dotace. Žádost o dotaci však radnice nakonec stáhla. Zdůvodnila to podmínkami dotace, podle kterých by stadion musel vedle nabídky bruslení plnit z významné části i řadu jiných funkcí.
    Projekt stadionu nedaleko rybníku Kníže už má radnice připravený včetně stavebního povolení. Dřevěná konstrukce připomíná obrácenou loď, která leží pod hrází velké vodní plochy.
    Současnou hlavní investicí města je loni zahájená stavba venkovního koupaliště za více než 200 milionů korun. Na koupaliště, které má být hotové letos v září, město dostalo z evropských fondů dotaci 87 milionů korun. Koupaliště město staví firma Geosan Group.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Snadněji mezi pěti
Honza Horký
05.06.10 01:09
zobrazit všechny komentáře

Související články