Hrubá stavba brněnské budovy AZ Tower je už hotová

Vložil
ČTK
08.10.2012 18:00
Brno

Brno - Hrubá stavba brněnské budovy AZ Tower, která se koncem letošního roku má stát nejvyšší budovou v Česku, je už hotová. Mrakodrap nyní měří 104 metrů, dalších sedm metrů získá patrně už v prosinci instalací finální ocelové konstrukce na špičce budovy. ČTK to dnes řekl Petr Teplý ze společnosti Properity, která je jedním z investorů projektu.
    
AZ Tower má celkem 30 podlaží. Nájemcům se otevře příští rok v dubnu. "Zatím máme pronajatou více než polovinu prostor," uvedl Teplý. Ze 17 obytných apartmánů jsou volné už jen dva. Za cenu 16 milionů bez DPH je prodaný i největší z nich, mezonetový byt o  rozloze 330 metrů čtverečních, který bude ve 28. a 29. patře.
     V prvním až třetím patře vznikne obchodní pasáž včetně restaurace, fitness centra o  rozloze 1350 metrů čtverečních a autosalonu s autoservisem. V ostatních podlažích budou kanceláře. V nejvyšším třicátém bude technické zázemí. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 275 aut. Celá stavba má stát 800 milionů korun.
     Rychlost výstavby jednoho patra byla devět až 12 dní. Výstavbu letos v  zimě na několik dní pozastavily mrazy. Harmonogram výstavby to ale nezpozdilo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články