Hradecké knihovně stoupl v nové budově počet návštěvníků

Vložil
ČTK
13.03.2014 10:20
Hradec Králové

Hradec Králové - Královéhradecká městská knihovna, která od loňského března funguje v zrekonstruovaných prostorech někdejší továrny Vertex, zaznamenává zvýšený zájem o své služby. Například loni ji měsíčně navštívilo o 3151 lidí více než v roce 2012, o 5792 měsíčně také meziročně stoupl počet vypůjčených dokumentů. ČTK to řekla ředitelka knihovny Barbora Čižinská.

    "Všechna čísla rostou, půjčí se více knížek, zvýšila se návštěvnost, máme i více akcí, na které chodí více lidí, než tomu bylo v roce 2012. Ten trend je stále stoupající," řekla Čižinská. Knihovna v bývalé továrně uspořádala od března do konce loňského roku 455 akcí, z toho 118 exkurzí a 23 výstav. "Dá se říci, že celý objekt je maximálně využitý," řekla Čižinská.
    Lidé si v někdejší továrně vypůjčili za devět měsíců 258.715 dokumentů a od otevření do konce roku do půjčoven a na akce dorazilo 103.851 lidí. "V těchto počtech nejsou zahrnuti lidé, kteří přišli na prohlídku výstavy, zašli do kavárny nebo si jen prohlédli opravenou budovu," řekla Čižinská.
    Knihovna začala fungovat v opravených prostorech vloni v březnu. Přestavba objektu podle projektu architekta Davida Vávry stála zhruba 200 milionů korun, z toho více než 130 milionů město získalo z evropských fondů. Knihovna opustila budovy v centru města, například z někdejší hlavní půjčovny by měl být do budoucna spolkový dům.
0 komentářů
přidat komentář

Související články