Hotel Palace v Ostravě bude asi srovnán se zemí

Vložil
ČTK
28.03.2007 13:35
Ostrava

Ostrava - Historickou budovu hotelu Palace v centru Ostravy čeká nejspíš demolice. Ministerstvo kultury odmítlo žádost ostravských památkářů prohlásit jeho původně secesní budovy za kulturní památku. Jejich soukromý majitel tak bude moci bez problémů hotel Palace zbourat a na jeho místě postavit nový multifunkční komplex zahrnující hotel, konferenční centrum a obchody. Píše o tom dnešní Moravskoslezský deník (MsD).

    Jedinou výjimkou je část, v  níž bývala kavárna National, která historickou památkou je. Naděžda Goryczková z  Národního památkového ústavu Ostrava deníku řekla, že musí rozhodnutí ministerstva respektovat. "Je to ale škoda. Jsme stále přesvědčeni o tom, že by měl tento blok zůstat zachován jako nedílná součást chráněného území městské památkové zóny Ostrava," řekla deníku.
    Ve druhé polovině dvacátého století prošly secesní stavby nynějšího hotelu Palace necitlivou přestavbou, připomíná list. Podle úředníků ministerstva kultury byly stavební úpravy velmi rozsáhlé, destruující, nerespektovaly původní dochované dispozice a historické konstrukce. Proto objekt nesplnil podmínky, aby mohl být prohlášen za kulturní památku, dodává MsD.
    Vedoucí stavebního úřadu Moravské Ostravy a Přívozu Jiří Hajný uvedl, že zatím nedostal žádnou oficiální žádost o bourání hotelu Palace. Majitelem hotelu Palace je společnost NBC Ostrava, která chce údajně výstavbu nového komplexu svěřit některé nadnárodní společnosti, dodal deník s  tím, že majitele hotelu se mu nepodařilo kontaktovat.
0 komentářů
přidat komentář

Související články