Z části zchátralého hotelu Palace v Ostravě je studentský kampus

Zdroj
Vlastimil Vyplel
Vložil
ČTK
28.07.2016 09:30
Ostrava

Ostrava - Z části zchátralého hotelu Palace na Smetanově náměstí v centru Ostravy se stal studentský Kampus Palace. Přestavba stála více než sto milionů korun, v budově vzniklo 111 jedno- až trojlůžkových pokojů. Z 208 lůžek je volných už jen sedm. ČTK to dnes řekla koordinátorka projektu Marie Škrlová. Nový kampus si dnes mohla prohlédnout veřejnost, už před dvěma týdny se ale poprvé zcela zaplnil coby hotel při festivalu Colours of Ostrava.


Hotel přestavěla společnost Sedm stromů, která se v dubnu rozštěpila. Nyní je majitelem společnost Palace Holding a provozovatelem společnost Kampus Palace.

Z vnitřku původního hotelu zůstalo prakticky jen velké mramorové schodiště, jinak se vše muselo kompletně zrekonstruovat nebo vybudovat znova. "Přidávali jsme například příčky, které jsme odhlučňovali, aby měli studenti naprosté soukromí," řekla Škrlová.

Pokoje jsou rozděleny do více než 70 buněk, každá z nich má sociální zařízení a kuchyňku s vestavěnou ledničkou. Některé z pokojů jsou výrazně atypické, nacházejí se v podkroví nebo ve věži. Za pokoje včetně služeb budou studenti platit od 2200 do 4000 korun měsíčně.

"V ceně jsou energie, posilovna, která je v suterénu, vnitřní dvorana, kde je minikino, potom studentská místnost, kde budeme plánovat přednášky, různé workshopy a akce, ale studenti ji můžou využívat například i pro své podnikání," řekla Škrlová. Ubytovaní studenti si mohou připlatit za prádelnu nebo jídlo.

Jako recepční v kampusu budou pracovat i studenti, kteří v něm budou ubytovaní. Přes prázdniny bude kampus fungovat jako hotel.

Komplex hotelu Palace se skládá z několika budov, kampus se nachází ve dvou z nich. Ostatní budovy jsou prázdné, o jejich budoucnosti budou investoři rozhodovat zřejmě i podle toho, jak uspějí studentské koleje.

Budovy byly postaveny v první třetině minulého století, v jeho druhé polovině prošly původně secesní stavby necitlivou přestavbou. I proto nebyly prohlášeny kulturní památkou, s výjimkou části, v níž bývala kavárna National.
0 komentářů
přidat komentář

Související články