Do soutěže na lávku přes Labe v Hradci Králové přišlo 32 návrhů

Vložil
ČTK
07.03.2014 19:10
Hradec Králové

Hradec Králové - Do architektonické soutěže na lávku přes Labe v Hradci Králové městu přišlo 32 návrhů. Uzávěrka soutěže byla dnes, vyhlášení výsledků radnice předpokládá v dubnu. Porotou vybraný autor nejvhodnějšího návrhu bude mít možnost uzavřít s městem smlouvu na vypracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení a na autorský dozor nad stavbou. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Jindřich Vedlich (TOP 09).

    O soutěž byl mezi architekty velký zájem, podklady k soutěži vypsané v prosinci si vyzvedlo přibližně 120 subjektů. "S počtem 32 odevzdaných návrhů jsme spokojeni. Jsem přesvědčen, že bude vybráno řešení, které bude výhodné pro město i šetrné k přírodě," řekl Vedlich.
    Hlavním kritériem hodnocení s váhou 80 procent bude kvalita architektonického návrhu, která bude zahrnovat například konstrukční řešení a urbanistické začlenění lávky. Váhu 20 procent bude mít v hodnocení finanční náročnost stavby. Město si stanovilo limit nákladů na stavbu maximálně 40 milionů korun.
    Lávka pro pěší a cyklisty, o jejíž stavbu město usiluje přes deset let, by měla spojit lokalitu Šimkových sadů a kongresového centra Aldis s třídou Karla IV. v centru města. Lávka by měla být dlouhá 67 metrů a široká nejméně 4,5 metru. Architekti neměli určeno, z jakého by měla být materiálu. Ve svých návrzích však museli zohlednit prostor pro bezpečný pohyb migrujících ptáků.
    Radnice už v zóně Aldis v roce 2003 vybudovala pěší bulvár za téměř 23 milionů korun. Na něj měla navázat lávka. Podle původního projektu ale bylo nutné skácet jeden dub na nábřeží Labe, proti čemuž úspěšně protestovali ochránci přírody. Nové řešení lávky umožní stavbu bez toho, že by se dub musel kácet.
0 komentářů
přidat komentář

Související články