Chebská tržnice Dragoun zmizí, začala její demolice

Vložil
ČTK
10.08.2006 10:55
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Chebská tržnice Dragoun, která patřila k největším v České republice, definitivně zmizí. Tento týden začala demolice prvních objektů ve více než osmihektarovém areálu. Místo asijské tržnice tu vznikne nové obchodní centrum s parkovišti, včetně patrových. Majitel areálu, teplický podnikatel Jaroslav Třešňák, do projektu investuje zhruba miliardu korun, píše dnešní Právo v regionální příloze.

Bourat se začalo v bezcelní zóně, jejíž provoz už skončil. Část asijské tržnice je ale zatím v provozu. "Nevidím důvod, proč trhovce vykazovat, pokud nepřekážejí pracím. Ty je postupně vytlačí," řekl Právu Třešňák. Není proti tomu, aby se část trhovců přesunula do nově vzniklých prostor. "Nabídnu je k využití všem zájemcům, kteří se podřídí jasným pravidlům. To znamená viditelný kontakt na nájemce prodejního místa a legální zboží," poznamenal.
Někteří trhovci už ale nechtěli čekat a z raději Dragounu odešli. "Buď se vrátili do Vietnamu, pořídili si kamenné obchody, nebo si našli působiště jinde, například na nedaleké tržnici Svatý Kříž, nebo ve vnitrozemí," uvedl Vu Trong Tuan, majitel společnosti Lanzaro. Ta měla tržnici Dragoun do konce loňského roku v pronájmu.
Bývalé kasárenské objekty nový majitel areálu nevyužije, a tak je nechává zbourat. "Budovy jsou bohužel dožilé," řekl Třešňák. Obchodní centrum Dragoun bude tvořit hypermarket Interspar a hobbymarket OBI. "Stavba komplexu by měla být dokončena do října až listopadu příštího roku, aby se na Vánoce mohlo prodávat," poznamenal Pavel Hrouda, který má celý projekt na starosti.
Na základě smlouvy s městem Cheb, které manželům Třešňákovým areál Dragoun prodalo za 33 milionů korun, bude mimo jiné zprůjezdněna Dragounská ulice, která jím prochází. "Nad rámec původního projektu vznikne kruhový objezd. Především ale město získá parkoviště pro zhruba 750 osobních automobilů a 26 autobusů, což je mnohem více, než původně požadovalo," poznamenal Hrouda.
Součástí projektu bude revitalizace přilehlého parku. "Ten budeme nejprve používat jako zázemí pro staveniště, později ho ale upravíme. Naši architekti se snažili navázat na historické centrum města a chtěli jsme také, aby vše vypadalo pěkně," dodal Třešňák.
0 komentářů
přidat komentář