Brno-sever plánuje rekonstrukci Polikliniky Lesná za 250 milionů

Vložil
ČTK
30.08.2014 21:00
vizualizace: Arch.Design
Brno - Městská část Brno-sever plánuje rekonstrukci Polikliniky Lesná za 250 milionů korun. ČTK to řekl starosta městské části Rostislav Hakl. Radnice chce do konce roku zahájit výběrové řízení na zhotovitele prací. Současný stav objektu kritizuje opoziční KDU-ČSL. Podle zastupitele městské části Petra Hladíka je budova zastaralá a hyzdí ji sprejerské nápisy.
    "Zpracováváme projektovou dokumentaci. Dobu oprav odhadujeme na tři roky," uvedl Hakl. Podle něj se v první fázi dočká oprav plášť budovy, která dostane také nová okna a zateplení.
    Městská část předpokládá náklady ve výši čtvrt miliardy. "Zdroje zajistíme z městské části. Dále budeme žádat o příspěvek magistrát, Jihomoravský kraj a ministerstvo zdravotnictví," doplnil Hakl. Magistrát se zatím k plánované rekonstrukci nijak nestaví. "Až obdržíme žádost městské části, budeme moct říct více. Zatím se tak ale nestalo," řekl ČTK mluvčí Brna Pavel Žára.
    Na špatný stav budovy poukazuje opoziční KDU-ČSL. "Poliklinika je ze sedmdesátých let, ale za ty roky do ní nemířila žádná zásadní investice," řekl ČTK zastupitel Petr Hladík (KDU-ČSL). "Poliklinika je jedna ze tří, které spravuje město. Další už jsou soukromých subjektů, a proto si opravu zaslouží. Magistrát nyní chystá opravu Polikliniky Zahradníkova, ale i objekt na Lesné je důležitý," doplnil Hladík.
    Brno spravuje kromě Polikliniky Lesná a Zahradníkova také Polikliniku Bílý dům, kterou nyní využívá mládež. První etapu oprav Polikliniky Zahradníkova za 16 milionů korun magistrát zahájí v nejbližších týdnech. Celková rekonstrukce bude stát kolem 360 milionů korun. Po ní město přesune péči z Bílého domu právě do Polikliniky Zahradníkova. V jedné ze dvou budov bude zdravotnická péče pro mládež a v té další pro dospělé.
0 komentářů
přidat komentář

Související články