Poliklinika na Lesné má novou vstupní halu

Vložil
ČTK
17.04.2023 10:10
Brno

Lesná

dkarchitekti, s.r.o.

Brno – V Brně skončila další etapa oprav polikliniky na Lesné. Zařízení má novou část pediatrie a hlavní vstup s recepcí. Úpravy interiéru, které trvaly za nepřetržitého provozu dva roky, vyšly na necelých 25 milionů korun. Novinářům to dnes řekla brněnská zastupitelka pro zdravotnictví Dagmar Seidlová.


Práce navázaly na výměnu fasády, která skončila v roce 2019 a přišla na více než 160 milionů korun. "Nyní jsme se v interiéru pustili do oprav vstupní haly, kde jsme zřídili novou recepci s podatelnou. Rozšiřujeme také informační systém v podobě ukazatelů, díky němuž bude pohyb po budově přehlednější," sdělila Seidlová.

Zásadní změnou je bezbariérový přístup na pediatrii, který je nyní možný hlavním vestibulem. V minulosti byla pediatrie od zbytku oddělená, aby se děti nepotkávaly s dospělými pacienty. "Pro rodiče s dětmi to ale bylo velmi nepohodlné, pokud chtěli z pediatrie třeba do lékárny, museli budovu obcházet venkem," uvedl Dan Zeman, ředitel městské příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, která má budovu polikliniky ve správě.

V nové části pediatrie přibyl dětský koutek a dvě ordinace. Obsazená je zatím jedna a do druhé hledá organizace ideálně dětského kožaře, psychologa nebo třeba logopeda. Ve staré části pediatrie je ordinací pět.

Poliklinika Lesná vznikala na Halasově náměstí na přelomu 60. a 70. let, otevřena byla v roce 1974. Architekti z kanceláře dkarchitekti, kteří rekonstrukci navrhli, přihlíželi k původní podobě. Například chodbu proto zdobí původní zelená mozaika doplněná o dřevěný obklad. Zrenovovaná mozaika z roku 1975 je také ve vstupní hale.

Na rekonstrukci se necelými 15 miliony podílelo město a 10 milionů na ni vyčlenila příspěvková organizace. Podle Zemana tím ale renovace nekončí a pro příští rok je v plánu výměna vnitřní elektroinstalace nebo obnova zeleně v atriích.

Zařízení na Lesné je po Zahradníkové druhou největší poliklinikou v Brně. Má asi 70 nájemců a okolo 20 specializací. Plány na rekonstrukci jsou podle Seidlové také u Polikliniky Zahradníková, zatím na to ale nejsou vyčleněné peníze.
0 komentářů
přidat komentář

Související články