Brno za 160 milionů zrekonstruovalo polikliniku na Lesné

Zdroj
Lenka Horáková
Vložil
ČTK
31.10.2019 20:45
Brno

Lesná


Brno – V Brně skončila první etapa rekonstrukce polikliniky na Lesné, která trvala dva roky. Náklady byly 160 milionů korun, řekla dnes novinářům primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Městská část Brno-sever uhradila 30 milionů, zbytek město. Pavilony mají nový plášť a střechu a vnikl bezbariérový přístup. V budoucnu se plánují úpravy interiéru.


Poliklinika Lesná vznikala na Halasově náměstí na přelomu 60. a 70. let, otevřena byla v roce 1974. "Od svého vybudování neprošla výraznějšími dispozičními úpravami nebo stavebními změnami. Rekonstrukci tedy potřebovala," uvedla Vaňková.

První etapa obsahovala podle náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) zateplení obvodového pláště s výjimkou pavilonu C. "Opravili jsme také střešní plášť, vybudovali provoz laboratoře, nájemní jednotky a nový bezbariérový vstup. V suterénu pavilonů D a E je nová podlaha," řekl Hladík.

Nové jsou podle něj i technické instalace a patrové rozvody. V budoucnu by se práce měly dotknout interiéru včetně rozvodů, například elektřiny, ale také by se být upraveny dispozice budov. Podle radního Brna pro investice Davida Grunda (ODS) na to ale bude potřeba najít peníze.

V objektu sídlí asi 40 lékařů 15 specializací. Stavbaři podle Vaňkové pracovali za provozu, jednotlivých lékařů se práce dotkly maximálně na dva týdny. Místostarostka Brna-severu Miriam Kolářová (KDU-ČSL) dodala, že polikliniku denně vyhledává mnoho lidí nejen z městské části Brno-sever, ale i z okolí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články