Open call / workshop Budapest

Zdroj
Akademie výtvarných umění v Praze
Vložil
Tisková zpráva
10.05.2011 09:05
Otevřená výzva pro účast studentů uměleckých vysokých škol na mezinárodním workshopu v Budapešti mezi 1-11/06/2011.Digitální laboratoř AVU je partnerem 10 denního workshopu Urban Space Budapest, který si klade za cíl prozkoumávat využití veřejného prostoru, zejména architektury ve spojení města a vody (řeka) a spolu s jejich vlastnostmi předělat městské panoráma .

Workshop chce jasně představit, že směr těchto budoucích změn silně závisí na našich současných postojích. Projekt bude realizován prostřednictvím spolupráce mezi evropskými organizacemi a odborníky z různých oborů.

Jestli ti je mezi 18-25, mluvíš anglicky a studuješ jeden z uměleckých oborů (malba, socha, intermédia, architektura, kresba, design, mediální komunikace) nebo i pedagogiku a teorii ve vztahu k umění na jakékoliv vysoké škole v České republice, tak zašli své CV (strukturovaná text podoba na A4) a krátký motivační dopis (500 znaků) na adresu ticho333@gmail.com Pavel Tichoň* a to do 11/05/2011 (23:59).

Okruh koordinátorů DigiLabu AVU vybere do 15/05/2011 4 studenty (2 dívky a 2 kluky), kteří budou vyzváni k účasti na mezinárodním workshopu v Budapešti mezi 1-11/06/2011. Organizátoři workshopu proplácí ubytování, stravování a 70% cestovních nákladů: Praha - Budapešť a zpět cca 1000 Kč.

Organizátorem projektu je Moholy-Nagy Univerzita umění a designu v Budapešti a nezisková organizace MOME line. Moholy-Nagy Univerzita umění a designu zaujímá v Maďarsku jedinečné místo ve vzdělávací rovině architektury, designu a médií. MOME line je nezisková organizace při Moholy-Nagy Univerzitě, která je dynamickým prostředníkem mezi školou a celou řadou veřejných iniciativ.

Úkolem projektu je vytvořit mapu problematických míst/oblastí podél břehu Dunaje. Kromě toho budou účastníci připravovat kampaň pro řešení těchto specifických problémů a vytvořit návrhy na obnovu těchto problematických míst v centru města. Účastníci budou používat kreativní nástroje pro přípravu jednotlivých map a kampaní a pro prezentaci svých nápadů.

* vedoucí a koordinátor projektu v České republice, doktorand Akademie výtvarných umění je nevyhraněným autorem, který se volně pohybuje mezi médií vizuálního umění. Ve své doktorandské práci se věnuje oblasti archeologie médií, v jehož středu zájmu je panorama a přidružené druhy imersivních forem.
0 komentářů
přidat komentář