Kulturní ostrov u Paříže od Jeana Nouvela

Vložil
Petr Šmídek
15.07.2010 18:40
Jean Nouvel

Francouzský architekt Jean Nouvel představil minulou středu projekt na přestavbu jedenáctihektarového ostrovu Ile Seguin v pařížské čtvrti Boulougne-Billancourt, který až do roku 1992 využívala automobilka Renault k průmyslové výrobě a nyní by zdě mělo vzniknout kulturní centrum.
Na jednom z konců protáhlého ostrova by mělo vzniknout hudební centrum se sídlem konzervatoře, středně velikým koncertním sálem pro klasickou hudbu a jedním velkým sálem. Na opačném konci ostrova je naplánovaná galerie o rozloze 20000 m², která bude sloužit kulturní nadaci společnosti Renault. Kulturní instituce na obou koncích ostrova budou propojeny souborem kinosálů s celkovou kapacitou 3200 míst. Návrh zelených ploch a střešních zahrad bude mít na starosti architekt Michel Desvigne.
Nouvelův projekt by měl být celý dokončen za sedm let, přitom v uplynulém desetiletí přicházeli architekti s jedním návrhem za druhým (OMA, Tadao Ando, Steven Holl,...), s ostrovem se vůbec nic nedělo a stále více chřadl. Architekt se podle svých vlastních výroků zaměřil na ztvárnění krajiny a zástavby vztahující se k okolní přírodě. Jeho cílem bude vytvořit novou čtvrť, který bude živoucí a přitažlivá jak ve dne tak v noci.

Info>
0 komentářů
přidat komentář

Související články